ProSadGuru.com

Chamedora - palma bez kapryśnego usposobienia

Wideo: Romans "po imprezie firmowej" - w jodełkę, biegnij! - pierogi Ural

Chamedora - znacznie ukochany dom bambus palma. Reprezentuje ona niska tonkostvolnoe arekovoy rodziny krzaczaste roślin. Chamedora obchodzi w wartości domu, to nie jest dość kapryśna roślina, jak, na przykład, fioletowy lub fuksja. W warunkach naturalnych, palma do 5 m w pomieszczeniu. - 1,5 m Rośnie powoli, szczególnie cenne kwiaty nie są w przeciwieństwie do liści, które zawsze wygląda spektakularne.

Hamedorei od rafinowanego z metalem

Chamedora opieki w domu

chamedora

Wideo: Egor Creed "Jest to najbardziej"

W przyrodzie istnieje ponad sto rodzajów hamedorei. Najczęstsze z nich to:

  • elegans chamedora ma pierzaste liście, żółte kwiaty, które zamieniają się w owocach. Palmowe drzewo kwitnie również w domu.
  • Chamedora jest wysoki krzew, z którego nowe korzenie, młode pędy są produkowane każdego roku. Każdy z nich ma 6 do ciemnozielonych liści łukowaty kształt. Kwiaty są jasne pomarańczowy kolor, są one gromadzone w trzepaczką.
  • Ernst sierpnia powyższych dwóch rodzajów jest charakteryzuje się rozległym liści, które nie są podzielone na segmenty.
  • przedstawiciel Metal z wyróżniających cech inny kolor liści. W tym pięknem są zielonkawe metalu.

Dwa ostatnie gatunki jest prawie niemożliwe, aby kupić, mogą być postrzegane tylko przez kolekcjonerów.

Stworzyć odpowiedni klimat

Obchodzi chamedora w domu redukuje się do systematycznego podlewania, karmienia i nawilżania powietrza. Może rosnąć łatwo w każdym mieszkaniu, przestrzeganie prostych zasad treści. Chamedora nie uznać kapryśna roślina, ale dbać o jej być literat.

To piękno może czuć się komfortowo i jasnym miejscu, w ciemności. Ona jest dobrze przyzwyczajeni do okna z widokiem na północną stronę. Na wschód lub zachód parapet w gorącym sezonie zapewnić tiulu cieniowania lub papier, liście nie sparzyć.

Wideo: Chodźmy ślub (14/03/2016) Dziewczyna dla producenta

Ta palma nie tolerują wysokich temperatur. Optymalny do + 25 ° C latem i co najmniej + 12 ° C - zimy. W upalne dni, pomieszczenie, w którym lokator rośnie, konieczne jest, aby przewietrzyć. Dobrze, jeśli można nosić ze doniczce na świeżym powietrzu, ale w tym przypadku nie było żadnego projektu.

Ten zielony mieszkaniec wymaga obfitego podlewania. Jest to konieczne, aby dokładnie kontrolować tak, że w glebie w puli zawsze wilgotne. Częstotliwość podlewania - do 3 razy w tygodniu. Jeśli nagle ziemia była sucha, można polać, bez czekania na następny raz. Okres reszta jest zmniejszenie liczby irygacji, należy upewnić się, że gleba nie wyschła całkowicie.

Chamedora - woda kochający instalacji tak, że pokój jest to konieczne, aby utrzymać wilgotność co najmniej 50%. Aby to zrobić, należy codziennie spryskiwać obszar, na którym palma rośnie, organizowanie przewietrzenie. świeże powietrze niezbędne jakakolwiek roślina, niezależnie od stopnia skomplikowania jej uprawy. nawet Szczawik oksalis Nie da się spacery i ciepły prysznic.

Gdy pasza i przeszczep?

Zapłodnienia musi być maksymalnie 2 razy w miesiącu w okresie od kwietnia do września i 1 raz - w okresie zimowym. Ale to nie jest zalecany do transplantacji rocznie nawożenia w okresie zimowym. Karmić, można użyć specjalnego nawozu „Palm” lub jakiekolwiek inne środki, z pełnym zestawem składników mineralnych.

Przesadzania młodych roślin odbywa się co roku. U dorosłych, zmiana puli tylko wtedy, gdy system korzeniowy będzie pochodzić z puli. Po pierwszym przeszczepie zakładu zawsze musi pritenit.

Jest on uważany za idealny mix gleby substratem „Palma”. Jeśli podłoże jest wykonane niezależnie, a następnie w potrzebie obejmują grunty SOD torfu, humusu i piasku w równych częściach. Jako konkretne odwadniające stosuje się blok lub cegły fragmentów.

  • palmy pokojowe reprodukcja
opieka chamedora

owoce hamedorei

Chamedora można mnożyć przez podział i nasiona. Rozmnażania wegetatywnego wykorzystywane przez zależnych rodnik odgałęzienia. Rozdzielając je dopiero po utworzeniu własnych korzeni.

Przed sadzeniem, nasiona moczy się w roztworze cyrkonu pierwszym, zwanym sadzi się do gleby na głębokość 1 cm. Docelowej jest niewielkie folia polietylenowa Teplicka. Temperatura powietrza powinna wynosić od + 25 ° C Po 40 dniach, sadzonki powinny pojawić się w pierwszej kolejności.

piwonie drzewo (sadzenia i pielęgnacji tutaj) W przeciwieństwie do domu palmy można uprawiać w ogrodzie 100 lat i więcej. Podziwiać jego piękno można zarówno dzieci jak i przyszłe wnuki.

Jakie wyzwania czyhają?

Kiedy rosnące rośliny domowe zwykle mają problemy., Nie jest wyjątkiem i chamedora. Choroby często wynikają z ataku roztoczy pająka, które występuje z powodu suchego powietrza. Pogódź się z tym, można użyć liści ze specjalnym sprayem rozwiązania.

Może żółknięcie liści w wyniku braku odpowiednich ilości wilgoci. W takim przypadku natychmiast po przeszczepie, to jest całkiem naturalne, ponieważ instalacja jest przystosowana do nowych warunków.

Jeśli końcówki liści zostały zaciemnione, oznacza to, że temperatura w pomieszczeniu jest niska lub niska wilgotność. Trzeba przestawić roślinę w ciepłym miejscu, a często jego aerozolu.

zgnilizna korzeni mogą być spowodowane nadmiernym podlewaniem lub bez odwodnienia. Życzymy powodzenia w uprawie roślin egzotycznych!

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Palma HovePalma Hove
Chamedora i pielęgnacjaChamedora i pielęgnacja
Chamedora - rodzaj palmy dla domuChamedora - rodzaj palmy dla domu
Palma z liści pierzastePalma z liści pierzaste
Pokój chamedoraPokój chamedora
Chamedora elegans: opieki w domuChamedora elegans: opieki w domu
Przypadek stracił tytuł palmowegoPrzypadek stracił tytuł palmowego
Co wilgotność kocha chamedora?Co wilgotność kocha chamedora?
Dwarf roślin chamedoraDwarf roślin chamedora
Chamedora palmowych lub bambusaChamedora palmowych lub bambusa
» » » Chamedora - palma bez kapryśnego usposobienia
© 2022 ProSadGuru.com