ProSadGuru.com

Mocna nagłówek: Opieka w domu przez cały rok

Header - jest to niezwykły dekoracyjne tworzenie który występuje w domu uprawiane dość często. Bluszcz, Hedera lub inny w bezpretensjonalny, rośnie winorośl prawie każdy może. Ale to nie znaczy, że można umieścić garnek w każdym rogu i zapomnieć o tym, kwiat kocha uwagę, opieka dla nich powinien być regularny. Ten należący do winorośli Araliaceae, to wiecznie zielone, ma atrakcyjny wygląd. Heder, opieka w domu, dla których nie jest tak skomplikowane, obejmuje około 15 gatunków. To jest powszechne w Azji, Afryce Północnej, Ameryce, w subtropikalnych regionach Europy. Jest możliwe, że ze względu na spłaszczenie korzeni i przycisnął do łożyska pędów winorośli i zyskał taką nazwę.

opieka nagłówek

Heder w Kwiaciarstwa

Dziś możemy zobaczyć, jak ona dosłownie otacza ścianach budynków, przywiązanie do stałego wsparcia. Solidna zielony dywan, który utrzymuje się nawet w miesiącach zimowych, aby dać pokój doskonały wygląd. Ale wiele z nich w wątpliwość, że jest nieszkodliwy nagłówek czy zachować w domu może być? Należy zapewnić, że każdy wspinacz nie przyniesie szkody. Jest uważany za roślinę Gemini, który jest znakiem lekkości i niestałości. Jeśli pomieszczenie jest uprawiana jakiś bluszcz, właściciele są bardziej easy-going, praktyczne podejmowania decyzji.

W domu, mieszkania są zwykle wspólny nagłówek. Jest on używany do balkonów i loggii krajobrazu, do rejestracji pustych ścianach, aby tworzyć zielone ściany. Home bluszcz doskonale łączyć z innymi rodzajami roślin doniczkowych - tym Syngonium i chińskiej magnolii winorośli oraz pokój jaśmin. Każde z tych stworzeń używanych do tworzenia atrakcyjnych kompozycji żyć.

Film: Sposób na rok rosną truskawki

Dobór temperatury przeszczepu

Hedera nie powoduje trudności w opiece, w lecie natomiast rosną w temperaturze 18 ° C ciepła. W zimie, wystarczy 6-12 ° C. Oświetlenie nie powinno być zbyt jasny. Roślina ta preferuje półcień, ale także brak naturalnego światła nie powinno być tak jasne kolory blakną. Nie można postawić garnek z roślin na południowych oknach.

Głównym warunkiem rośnie - jest podlewanie i wilgotność. Nawilżanie powinno być obfite, ale również wypełnić roślina nie może być, jak liście zaczynają żółkną i opadają. Poziom wilgoci podczas chłodniejszych miesięcy powinny być umiarkowana, ale w gorącym powietrzu w temperaturze 20 ° C temperatury wymaga już regularne opryskiwania. Pielęgnacja powinna być tak zorganizowana, że ​​zakład był wygodny i przytulny. Jeśli chcesz cieszyć się kwitnienie, dobry sąsiad w tym dekoracyjne długowieczności będzie Muscari, mogą być sadzone w domu iw ogrodzie.

Jest to o wiele trudniejsze do stworzenia niezbędnej chłód zimy. Jest to niezbędne w celu zmniejszenia podlewania i umieść doniczkę w jasnym, ale chłodnym miejscu. Jeśli nie jest to możliwe, zaleca się, aby zwiększyć wilgotność. Pozwoli to zapobiec występowaniu szkodników.

Wykorzystywane do uprawy małych doniczkach wiszących doniczkach lub ściana, winorośli, ale rozwijać doskonała, konieczne jest, aby stale zapłodnienia. Odbywa się to około 2-3 razy w okresie wiosenno-letnim i jesienno-zimowym karmienia jest zredukowana do 1 miesięcznie. Wzrost trwa przez cały rok, ale na zimno, on zwalnia.

Transplant zaleca się organizować sprężynę, dosyć 1 razy w ciągu 2-3 lat. Szczególne wymagania dla tamtejszej gleby, ale najlepsze jest personel:

  • peregnoy-
  • mały pesok-
  • darń w równych częściach.

Wideo: Boswellia serrata cena ekstrakt Boswellia, kupić Boswellia Boswellia Plus Plus NSP

Bluszcz propagowane głównie górne sadzonki, ten proces może być prowadzony przez cały rok. Sadzonki są cięte, a następnie korzenie w wodzie. Cechą winorośli jest to, że daje dużą liczbę oddziałów. Aby zapewnić taki stan, pędy okresowo szczypać.

Szkodników i chorób

Heder - instalacja nie jest capricious, ale może podlegać różnym chorobom. Powodem jest nie tylko naruszenie warunków uprawy, ale także szkodliwe oddziaływanie szkodników. Można wykryć zmiany chorobowe roztocza, owady skalę, wciornastków. Szkodliwy tej okolicy? Liści zaczyna się odkształcać, a następnie żółkną. Metody radzenia sobie bardzo proste, trzeba tylko koronę do rozpylania środków owadobójczych, w rzadkich przypadkach wymagają powtarzających się działań, ale zwykle szybko znikają owady.

Bluszcz w domu

dekoracyjny winorośli

Może on być wymieniony wśród chorób i tym podobnych:

  • Liście zaczynają żółkną - znak, że woda jest zbyt dużo, a temperatura otoczenia jest niska. Podobne zjawisko może być obserwowane, gdy duża ilość nawozu.
  • Dla nagłówków i zróżnicowanej mieszanki stylów, wystarczającego poziomu pokrycia. Brak naturalnego światła powoduje blaknięcie kolorów i utrata liści.
  • Jeżeli końce blaszki staje się sucha, oznacza obecności suchego powietrza o wysokiej temperaturze na całym uprawy. Podlewanie w tym przypadku też jest niewystarczające.
  • Jeśli oddziały mają mniej liści niż normalnie, to jest oznaką słabego oświetlenia. Bluszcz tolerują cień, ale to nie znaczy, że te warunki lubi.
  • Małe liście i łodygi skręcone wynikają z braku światła. Innym powodem takiego zachowania może być blisko garnek. Jeśli wymienione korygowania błędów, roślina wkrótce zostać przekształcony.

Nagłówek - piękny winorośli, że wiele rosnąć w domu. Dostosowuje się szybko, ale wymaga przestrzegania zasad oświetlenia i nawadniania. Jeżeli opieka jest zorganizowana prawidłowo, bluszcz będą mieli swój piękny wygląd przez wiele lat.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Te różne liści bluszczuTe różne liści bluszczu
Sypialnia winorośliSypialnia winorośli
Pielęgnacja bluszczPielęgnacja bluszcz
Co bluszcz mogą rosnąć w domu?Co bluszcz mogą rosnąć w domu?
Jaki powinien być tsissus obchodzi?Jaki powinien być tsissus obchodzi?
Opieki domowej bluszczOpieki domowej bluszcz
Bluszcz w domuBluszcz w domu
Dziki yamDziki yam
Bluszcz na wystrój: organizacja opieki w domuBluszcz na wystrój: organizacja opieki w domu
Tsissus opieka w domuTsissus opieka w domu
» » » Mocna nagłówek: Opieka w domu przez cały rok
© 2022 ProSadGuru.com