ProSadGuru.com

Kapryśny stromanta: Opieka w domu

Stromanta, opieka w domu na kilka różnych zawiłości, jest jednym z zakładów ciepłolubne, które wymagają przestrzegania pewnych zasad utrzymania przez cały rok. Jest uprawiana dla niezwykle pięknych i szerokich liściach różnych kolorach, które pojawiają się w kątach małych kwiatów.

stromanta Triostar

Stromanta Triostar

Liście osiągają długość 35-50 cm, a szerokość - w odpowiednich warunkach wzrostu roślin może wynosić 10 cm do 1,5 m, lecz w domu jest rzadki, a także kwitnienie .. jak kwiat maranta, Roślina ta posiada funkcję znosić liści wieczorem i upuść go o świcie.

Z krwi do oliwek

pokój Flower stromanta ma kilka odmian, pochodzi z tropikalnych lasów Ameryki Południowej i Środkowej. Wśród gatunków rosnących w warunkach otoczenia, wymagają następujących:

  1. Ctenanthe przyjemne - dekoracyjny tworzenie, rośnie do 20-30 cm opuszcza mieć atrakcyjny kształt owalny o długości 10-20 cm i szerokości 4-5 .. na płytce Christmas wzór ich kolor jasnozielony jest ciemniejszy, dolna część blaszki ma szarawy odcień zieleni. Kwitnienie występuje wiosną lub latem, same kwiaty raczej niepozorny.
  2. Sanguineous przedstawiciel pochodzi z lasów deszczowych Brazylii. Wysokość tej formie nie może przekraczać 40-50 cm. Pozostawia się owalny skokowej wzorami V-kształtny. Sama liść ostrze błyszczące, jasnozielone, dolna część ma odcień czerwonawy. Kwiaty są bardzo małe, są zebrane w kwiatostany.

Rodzaj ten obejmuje:

  • Multicolor arkusz z płyty ozdobione światła zielone i białe plamy, dolna część w kolorze bordowym arkusz.
  • Maroun światłem nerw Burgundii i dolnej części.
  • Hortikolor, charakteryzuje się obecnością płyt żółtego, z oliwek, ciemnozielone paski i plamy, preferuje półcień i lekko kwaśne gleby. te Kwiaty we wnętrzu mieszkania cieszył się szczególną cześć.
  • Triostar z biało-różowe plamy na powierzchni liści jest uważana za jedną z najbardziej popularnych pozycji w uprawie domowej.

Zapewnić właściwą opiekę

stromanta kwiat

Jasny liści stromantty

Kwiat ten dość kapryśna i wymagająca. Stromanta, pielęgnacji nie zawsze jest możliwe, aby prawidłowo wykonywać, korzystną temperaturę powietrza do + 24-25 ° C, w okresie letnim, a nawet do + 22 ° C, w okresie zimowym. Zakład rozwija się lepiej w półcieniu, więc on potrzebuje ochrony przed bezpośrednimi promieniami słońca, w przeciwnym razie będzie palić liście znaków.

Gdy gleba jest odpowiednia mieszanina słabym kwasem, który obejmuje: 1/3 ogrodowe gleby, jedna część humus i piasek połowa części torfu. Czasami zaleca się, aby dodać ziemię sosnowe i trochę pokruszonego węgla drzewnego.

Podlewanie musi liczne glebę nie powinno się wysuszyć, ale stagnacji wody nie powinno być dozwolone. W miesiącach zimowych częstotliwość nawadniania cięcia. Roślina należy regularnie rozpylany jako preferuje wysokiej wilgotności. Zazwyczaj wymagane jest, aby zrobić kilka razy dziennie do stromanta czuli dobrze. Nie wolno nam zapominać, że tworzenie tropikalny i woli żyć w półcieniu, więc liście nie powinny być narażone na działanie promieni słonecznych, lub korona stracić swój jasny kolor. Wilgotność tym tropikalnym gość wymagają wysokiej, aby upewnić się, można to osiągnąć przez rozpylanie codziennie lub instalując miskę z wodą.

Stromanta Propagowane przez podzielenie buszu. Uzyskane sadzonki musi być posadzone w domu teplichku wystarczająco wysokiej temperatury i utrzymuje się podczas całego okresu ukorzeniającej.

Mogą być przeszczepione co roku pod koniec wiosny, szczególnie tych dużych - co trzy do pięciu lat. Karmienie prowadzi się po przeszczepie oraz na dziesięć dni w lecie, nawozy roztworu mineralnego i infuzji dziewanny. Udział powinien być jeden do dziesięciu.

W pomieszczeniach w rozkwicie jest bardzo rzadkie, ale jeśli to się dzieje, wiosną lub latem, w kątach z wypustkami pojawiają się małe różyczki. przylistki Sami rosną na długich szypułkach, piękne górujący nad liści. Staranna troska dekoracyjny mieszkaniec jest więcej niż uzasadnione przez jego wspaniałym widokiem

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
StromanteStromante
Suche liście stromanty: podjęcia pilnych działańSuche liście stromanty: podjęcia pilnych działań
Pokój Flower stromanta: Opieka w domu stromanty typówPokój Flower stromanta: Opieka w domu stromanty typów
Marantaceae niegrzeczny w domuMarantaceae niegrzeczny w domu
Mój dom ogród!Mój dom ogród!
StromantaStromanta
StromantaStromanta
Maranta w domuMaranta w domu
Nie ma ograniczeń co do ludzkiego okrucieństwaNie ma ograniczeń co do ludzkiego okrucieństwa
Stromanta: „schronienie sieroty”Stromanta: „schronienie sieroty”
» » » Kapryśny stromanta: Opieka w domu
© 2022 ProSadGuru.com