ProSadGuru.com

Moje odkrycia i odkrycia: pahuchka

Wideo: ulubione kosmetyki andalou Naturals. Moje odkrycia i odkrycia z iHerb

Moje życie kraj pełen ciekawych ustaleń i małych osobistych odkryć. A mi się podoba - tak chłodny, kiedy zwykłe i zwykłych wyglądające krajobrazy ujawnić coś nigdy dotąd)) Być może dla niektórych jest to powszechne zjawisko, ale cieszę się każdym nowym roślin, zwierząt, ptaków ... Radość po coraz większe jeśli jest z kimś dzielić się - więc postanowiłem porozmawiać o niektórych swoich ustaleniach i odkryć. A teraz - pierwsza historia ...

Klinopodium pospolite kwiatostan

Kilka dni temu, przechodząc do truskawek na okoliczne łąki, natknąłem się na rośliny, która nie widział (albo nie zwracając uwagi). W oczach jego jednoznacznym świadectwem przynależności do rodziny Lamiaceae. Myśl rzucili o: pole oregano miętowy .. .. Ani jedno, ani drugie, choć istnieją podobieństwa ...?

Domy rozpoczął poszukiwania i znalezienia jego znalezisko w encyklopedii roślin leczniczych, byłem pod wrażeniem. Okazuje się, że jest to mało znany i rzadko stosowane dzisiaj roślin leczniczych i aromatycznych - klinopodium vulgare (klinopodium vulgare). Ludzie nazywali ją kocimiętka, oregano głuchego postelnitsey, sharushnikom.

Film: Moje odkrycia # 21

Klinopodium pospolite, kocimiętka, oregano głuchy postelnitsa

Rhode Pahuchka obejmuje inne rodzaje, podobne w jego właściwości. klinopodium pospolite - mieszkaniec ośrodka i południowej Europy łąki i polany leśne. Pahuchka chiński (Zgodnie z jego nazwą) mieszka na Dalekim Wschodzie, w Chinach, Korei i Japonii. są pahuchka wielogłowy, ale informacja o tym jest bardzo uboga ...

Film: Moje odkrycia # 17

Co jest godne uwagi jest to roślina? Okazuje się, niepozorny trawa ukrywa znaczne siły, które nasi przodkowie stosowany w leczeniu wielu chorób. Słynie z korzystnego wpływu na przewód pokarmowy (herbata łagodzi skurcze pahuchki i ból w żołądku, pomaga przy wzdęciach i biegunka). To pomaga na zapalenie oskrzeli i łagodzi bóle głowy astmy- oskrzelowa i nerwowy stres poprawia sen i pomaga rozwiać depresji sezonowej.

Czytałem, że pahuchku można parzyć jak herbatę (I zanim jeszcze stosowany jako substytut herbaty), I, oczywiście, postanowił poeksperymentować. Zalecany jest następujący przepis: 2 łyżki mielonego surowce (surowiec jest zupełnie wszystko trawa zbierane w czasie kwitnienia) na 1 szklankę kipyatka- domagać 10-15 minut i pić gorące. Próbowaliśmy - Podobało mi się to)) łagodny, przyjemny smak. A swoją drogą, mimo swojej nazwy, trawa jest prawie bez zapachu ...

Film: Moje odkrycia w Włochy # 8

A w swojej okolicy spotyka pahuchka?

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Pierwsze doświadczenia w uprawie hiacyntówPierwsze doświadczenia w uprawie hiacyntów
Trzy odmiany balsam w doniczkiTrzy odmiany balsam w doniczki
Moje odkrycia streptokarpusy, gloxinia i monsteraMoje odkrycia streptokarpusy, gloxinia i monstera
Mój kapryśny PelargoniumMój kapryśny Pelargonium
Euharis - historia mojego kwiatkaEuharis - historia mojego kwiatka
Najstarszy las deszcz zabity przez globalne ocieplenieNajstarszy las deszcz zabity przez globalne ocieplenie
Sama Rada, chcę podzielićSama Rada, chcę podzielić
Moje zwierzaki - kwiatyMoje zwierzaki - kwiaty
W trosce o dekoracyjnym truskawekW trosce o dekoracyjnym truskawek
Owady stosowania roślin jak telefonyOwady stosowania roślin jak telefony
» » » Moje odkrycia i odkrycia: pahuchka
© 2022 ProSadGuru.com