ProSadGuru.com

Bonsai własne ręce

Kiedy pierwszy raz zobaczyłem w książce na ogrodnictwo te małe krzywe drzewa, było uczucie, jakbym był w kraju Lilliput z bajki „Podróże Guliwera”. Bonsai Byłem tak zafascynowany, że na pewno chciał rosnąć bonsai własnych rąk.

Bonsai - konwencjonalne rośliny, ale uprawiane za pomocą specjalnych technik, aby dać im takie skomplikowane kształty, takie jak: pochyłej, płacząc, kaskadowy, Rock i wiele innych.

Rosnąć bonsai z rękami, to wymaga czasu i umiejętności, tak w kwiaciarni, są one drogie. I postanowiłem spróbować zrobić to sama, ale to będzie, czy nie, nie będą widoczne natychmiast, mieć cierpliwość.

Do uprawy tych roślin doniczkowych są odpowiednie z tej japońskiej sztuki - Ficus benjamina, Bugenwilli, Carmona, owoce cytrusowe, Jade, hibiskus, gardenia i inni.

Najtańsza będzie Cię kosztować i cytrusy drzewa kawowe, które mogą być uprawiane z nasion. Niesamowite bonsai uzyskuje się z azalia (Zdjęcie poniżej).

Dla bonsai wewnętrzne powinny używać specjalnych płytkich pojemników na nogach. Pojemniki mogą być glinka, lub ceramiki, a powierzchnia wewnętrzna może być matowe. Wybierz pojemność do wielkości otworów drenażowych 2 razy większa niż zwykłych doniczek.


Zdolności wilgotności gleby gleby trzeba 50% składające się z substancji organicznej (torfu, mielonych liści kory sosny, pleśni) i 50% gruboziarnistego piasku. Najprostszym sposobem jest zakup specjalnego Gotowe mieszanki, co ja.

Bonsai własne ręce. początek

Na początek wyląduje korzeń w normalnym garnku i dbać o niego, zgodnie z wymaganiami wybranych gatunków roślin. Gdy główny pień zakładu osiągnie pożądaną wysokość, należy Prischepa góry i usunąć niektóre z niższych gałęzi. Aby zwiększyć rozgałęzienia korony, należy odciąć końców górnych ramionach bocznych. Po dwóch latach trzeba będzie przesadzić roślinę na tacy odpowiednim dla bonsai, odcinając w ten sposób korzenie do 1/3 długości. W przyszłości, co 2 lata przesadzać roślin i przycinać korzeni, i nie zapomnij odpowiednio przyciąć powrotem końce gałęzi, usunąć nadmiar pędów i karmione co 4-6 tygodnie.

Wideo: Bonsai Ficus z Kinki. część 1

formacja

Teraz nadszedł czas na najciekawszą etapie tworzenia korona za pomocą drutu aluminiowego. Wziąć kawałek drutu jest 1,5 razy długość gwintu, średnica powinna wynosić około jednej czwartej średnicy gwintu. Ruchy, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, ciasne owinięcie nici, ale nie napięty. Następnie powoli i delikatnie wyginają się w pożądanym kierunku. Po 3 miesiącach to będzie możliwe usunięcie drutu, odcinając jej strzyżenia w częściach.

Film: Jak zrobić sztuczną bonsai

pielęgnacja

domowy bonsai wymagają wysokiej wilgotności, powinny być one zabezpieczone przed przeciągami i przechowywać tak daleko od przewodu grzejnego. Należy zwrócić szczególną uwagę na podlewanie. Być może trzeba będzie każdego dnia, aby zanurzyć je w pojemniku z wodą, aby dać glebie dobry moczyć.

Jeśli masz dostępnego czasu i cierpliwości, rosną bonsai własnymi rękami z ziemi będzie sukces. Działalność ta nie jest łatwa, ale strasznie ekscytujące i przynosi ogromną satysfakcję moralną.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Jak stworzyć kwitnący bonsai z japońskiej pigwyJak stworzyć kwitnący bonsai z japońskiej pigwy
BonsaiBonsai
Mój mały bonsaiMój mały bonsai
Lemon prawie bonsaiLemon prawie bonsai
Rośliny przeznaczone do BonsaiRośliny przeznaczone do Bonsai
Bonsai są różneBonsai są różne
Skład bonsaiSkład bonsai
Ważne aspekty właściwej opiekiWażne aspekty właściwej opieki
Jak wybrać drzewo bonsai-sklepachJak wybrać drzewo bonsai-sklepach
Jade bonsai master classJade bonsai master class
» » » Bonsai własne ręce
© 2022 ProSadGuru.com