ProSadGuru.com

Mieszanina Bordeaux straży moje róże

W ciągu ostatnich 3 lat na wiosnę i na jesieni mam kilka odmian róż, z herbaty pletistyh kształty i rozmiary skromnits.Vsevozmozhnye obecnie mieszkają na moim miejscu, ale wiele z nich mają wspólną cechę - „piegi”, czy tak zwane czerwone plamki. 

Na tym zdjęciu róża, która w życiu wazonie była czysta biel. Następnego ranka w doniczce, widziałem zdjęcie. 

chore biała róża

Na zdjęciu poniżej ogrodzie różanym. Liczba „piegi” znacznie mniej i są nieco lżejsze.

pacjenci róże

Wydaje się, że nic w tych sprawach karnych „piegi” Nie, ale jeśli chcesz uzyskać czysty kolor biały, staje się problemem.

Przyczyną tego kłopoty tylko znaleźć nie mogłem. Taka ekspozycja środki jak kopanie + popiół, nie dają rezultatów. W ciągu kilku lat, przeczytałem informację o tych miejscach. Ktoś powiedział, że pochodzą one od deszczu i zazwyczaj wilgotną, mgła, itp Inni autorzy twierdzą, że to jest takie obronne róże reakcji komórek na atak z zewnątrz. Ale to nie padało, i pojawiają się plamki, a nawet rozprzestrzeniać. Ta infekcja, jeśli przez zakażenia rozprzestrzenił się na różowy, a następnie zdobyty i żółte róże. Różowy zazwyczaj „zadowolony” zwiędłe płatki, jak widać na zdjęciu poniżej.

chore różowa róża

Na początku myślałem, że to szare ataki pleśni, ale inni uważane pąki nie znalazłem podobne objawy.

śladów rdzy kwitnące żółty róż

Do tego wszystkiego na liściach ulubionej herbaty białej róży, znalazłem ten „urok”. Nie ma mowy, że przerasta zapraszamy do odwiedzenia! Wiosną i latem tego zakresu plamy i plamy na siebie nie mają liści. A potem, na koniec sezonu, takiej właśnie różnorodność! Być może czarne plamy - konsekwencją braku potasu, ale wiele na to liczyć nie warto.

czarne plamy na liściach białej róży

W rezultacie, znalezienie lekarstwa i analizę zestawu bolączki przyniósł mi do mieszaniny Bordeaux. Uzbrojony w niej, rzucili się w wir walki.

Dlaczego to fungicyd?

W rzeczywistości, mamy szereg różnych miejscach niejasne, lekceważenie swoich podopiecznych - tak w przyszłości stracić piękne rośliny. Dlatego musiałem leczyć różnorodne których mogę użyć w połączeniu z innymi środkami.

mieszanina bordeaux

Lek ten jest utrzymywany dłużej niż inni na liściach roślin, ale powinna ona być z wielką starannością, aby zastosować się do stężenia roztworu, tak aby nie powodować oparzenia. Najlepiej jest stosować mieszaninę w czasie, gdy pąki rozkwitły i mają zdolność do obsługi wszystkich części rośliny.

Jako mieszaninę rozcieńcza się, a czego nie można mieszać

Za pierwszym razem rozprzestrzeniać torbę w 5 litrach wody, roztwór będzie zbyt skoncentrowany i zaszkodzić delikatne płatki jednego z moich róż. Teraz saszetka 200 g mieszaniny I dzieli się na pół i razvozhu numer 2 wiaderek 5 litrów. I około 100 g wapna palonego
Płyn Bordeaux nie powinno być mylone z lekami, które rozkładają się w zasadowym srede.Etot lekcji dowiedziałem się dobrze, gdy przetwarzane wiśnie.

Jak obchodzić się z chorą roślinę

W moim przypadku mieliśmy plamy na płatkach nieznanego pochodzenia, czasem suszone płatki róż i „Gothic” kolor na liści białej herbaty wzrosła. Postanowiłem wykorzystać cały zestaw środków:

Wideo: Opryskiwanie drzew ciekłym Bordeaux wiosną, krzewy

1) cieczy Bordeaux
2) Popiół podczas kopania pochvu-
3) przeniesienie do nowego, przetwarzane w poprzednim kroku miejsce-popiołu
4) Spalanie wyciąć część rośliny i jej liści.

przetwarzanie

Sam proces nie ma zbyt wiele czasu do zrobienia. 

1. zacząć przedstawia popiół z wypalonych drzew (logs), wykopano z gleby wokół roślin o łopaty bagnetowym i dodano do popiołu gleby. Spadały na oczy, około 3-4 garści.
2. Najczęstszym miotła wiadro obryzgany całą roślinę od góry do dołu.

wyniki

Teraz wynik tej walki jest trudno ocenić z absolutną pewnością, ale nowe pąki późną jesienią zadowolony. 
nowe uprawy krzewów róż białych

Wideo: bluestone STOSOWANIE, CECHY, dawkowanie

Ale to nie jest wiele warte, aby cieszyć. Być może nie pojawiają się cętki, bo pogoda była suche lub jesienne temperatury to nie było do ich upodobań. 

białej róży po rozpylaniu i dodawania popiołu do gleby

Wideo: Rose. Mini wzrosła przycinanie wiosna

Zobaczymy, co wydarzy się w nadchodzącym sezonie. Mam zamiar kupić kolejne 7 nowych krzewów. Chętnie zalecenia odmiany, porady i subtelności, które nie mogą być brane pod uwagę, a nie gdy do czynienia z nimi.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Genetycznie zmodyfikowana niebieskie róże zdjęcieGenetycznie zmodyfikowana niebieskie róże zdjęcie
Lilie i róże weźmie udział w szczycieLilie i róże weźmie udział w szczycie
Róża żółta: symbolizujeRóża żółta: symbolizuje
Notatki hodowcaNotatki hodowca
Rodzaje różRodzaje róż
Róże w moim ogrodzieRóże w moim ogrodzie
Także moje różeTakże moje róże
Lata Milkweed kwiat na zdjęciu, jego opisLata Milkweed kwiat na zdjęciu, jego opis
Snowberry świetnie!Snowberry świetnie!
Niesamowite Kalanchoe dobrze i pytanie „przyprawione” -Niesamowite Kalanchoe dobrze i pytanie „przyprawione” -
» » » Mieszanina Bordeaux straży moje róże
© 2022 ProSadGuru.com