ProSadGuru.com

Główne zasady sadzenia cebulek jesień

Jesień - czas gorący dla ogrodników. Nadszedł czas, aby czuć się smutne westchnienie, wspominając minione lato, zakasać rękawy - prace przed zimą wiele więcej! Jednym z najważniejszym - sadzenie jesienią roślin cebulowych. Nie błąd, wierząc, że tylko coś i potrzeba - aby poluzować ziemi i trzymać się go żarówkę. Plantatorzy tak zrobić, nie biorąc pod uwagę potrzeby roślin, ale nie podoba?

sadzenia bulw

Podjąwszy, aby powiedzieć wszystko, co wiem na temat sadzenia cebulek jesień, miałem do czynienia z problemem. Nasz klub połączył miłośników roślin z różnych regionów - zarówno w tym samym artykule, aby dać uniwersalne zalecenia dla mieszkańców Uralu i Kaukazu? Szczerze życząc że materiał okazał się przydatny dla wszystkich, postanowiłem przeznaczyć najważniejsze zasady sadzenia cebulek jesienią. Są to uniwersalne zasady, wiedząc, że można łatwo poruszać się w czasie sadzenia, aby określić potrzebę schronienia w zimie i inne subtelności znaczenie dla danego regionu. 

czas sadzenia


Średnio, cebula w nepromerzshey korzenia ziemia 2 tygodnie. W związku z tym, należy kontynuować. Z pewnością już wiesz, kiedy masz stabilny przychodzi czas mrozów. Oczywiście, Matka Natura może czasami występuje z nieprzyjemnymi niespodziankami - rozmrażanie po mrozem lub nagłym nadejściem zimy, po długiej ciepłej jesieni. Nie panikuj, mamy wszystko pod kontrolą!

Tulipany zaczęły rosnąć w zimie

Jeśli twoje żarówki mają czas do kiełkowania i nagle przyszła zima, po prostu trzeba ukryć. Świerkowe gałęzie, siano, słoma, suche liście - zmieścić wszystko, co jest pod ręką. Powyższe nie ma zastosowania żonkile i tulipany kiełki są wspaniale spędzić zimę pod śniegiem.

Alternatywnie mrozy pochodzą, a nie masz posadzone cebulki. Aż się może wydawać szalone, ale wciąż jest to możliwe, aby umieścić je: przed kilku roztopów, podczas którego ziemia nagrzewa się na tyle, więc mieli czas na korzeń. Więc można zrobić, gdy gleba nie jest zamarznięta na głębokość sadzenia. Jest to sposób dla tych, którzy chcą dostać się wczesną wiosną kwitną.

Wideo: Podstawowe zasady jesiennej sesji zdjęciowej jesienią liści jesienią

Jeśli termin kwitnienia nie jest pryncypialne wylądował żarówek wiosna, oni doskonale spędzić zimę z gleby. Wartość żarówek jesienne sadzenie jest to, że pozwala uzyskać najbardziej wczesne kwitnienie. Nawiasem mówiąc, jeśli jesienią zasadzić cebulki z przedziału 5-7 dni, można dostać łóżko na wiosnę, stale kwitnące miesięcy, lub nawet dłużej! Wypróbuj go - wynik będzie Cię zachwyci. Ponadto, można użyć żarówki typu i odmiany, sadzenie czas wyznaczają czas kwitnienia. 

miejsce sadzenia bulw


I znowu, dam podstawowych zasad, a na pewno do nich dostosować. Z tego, co jest niezbędne do ochrony zimujących w otwartych żarówek polowych? Frost zanieczyszczenia wód gruntowych i gleby przed nadmiernym sucha. Co to znaczy? Oznacza to, że żarówki powinny zimują w glebie, która jest mokra poniżej ich lądowania, i wysuszyć nad nimi. Skomplikowane? Daleko od niej!

Jeśli posadzone cebulki w miejscu o wysokim poziomie wód gruntowych w okresie zimowym upewnić się, że opady nie mógł dostać się do lądowania. Czyli pokryć tę folię stretch, tarczę, profil blachy - niż można. Ta technika nazywa się suchy zimowania.

Zauważ, że najlepszych zimowych żarówek, które rosną w stałym miejscu przez kilka lat. W związku z tym, że nie każdy rok kopanie tulipany, krokusy i żonkile i inne żarówki jest konieczne. Mogą rosnąć bez przesadzania 3-4 lat, okres ten nie wpływa na wielkość zakładu, czas kwitnienia i dekoracyjny. 

Kompozycja gleby


Jest to bardzo ważne, należy zapoznać się! Żarówki zaczynają rosnąć na jesieni, więc bardzo ważne jest, że uruchomienie powiodło. Czego potrzebujesz? Żyzna gleba. Będzie trzeba przygotować z wyprzedzeniem. Wiesz, to nie jest zalecany do cebulek roślin na swoim miejscu? Oczywiście - bo gleba może zatrzymać się patogeny, a nawet traktowane fungicydy żarówki są zagrożone. Aby nie narażać roślinie ryzyko infekcji i utrzymania własnego materiału roślinnego, to lepiej je sadzić w nowym miejscu.

To powinno być słonecznie, niedostępne dla silnych wiatrów, z niskim poziomem wód gruntowych, z żyzne gleby są przepuszczalne. Pamiętaj poziom kwasowości! Bulwiasty, jak lekko kwaśnym lub obojętnym gleby, poziom pH 5-7. Eksperci radzą, aby przygotować miejsce do sadzenia cebulek z góry za 2 miesiące. Dodając kompost, regulacja pH, rozluźnić glebę i dodać składniki vlagozaderzhivayuschih - Nie zaniedbuj niczego! Aby uzyskać dużą fabrykę z kompletem wysokiej jakości znaków? 

Wideo: Zasady sadzenia tulipanów spadnie - Cottage - 19.10.2013 - wydanie 61

sadzenia bulw


Więc mamy do najważniejszej rzeczy - lądowanie. Jest dobrze znane, że głębokość sadzenia lampy powinna być wybrana w następujący sposób: w luźnym gruncie - 3 Wzrost w gęstej masy - 2 Wzrost wielkości żarówki. Jako lekarz mogę doradzić metodę sadzenia.

Nigdy luźne gleby, w której roślina żarówki. Tutaj zrobiłem 2 miesiące temu przygotowane, podczas którego czas padało, to zagęścić trochę, ale to nie ma znaczenia. Robię motykę i bruzda sadzenia bulw w nich. Moja zasada - żarówki Doniec powinna spoczywać w gęstej warstwie gleby. Dlaczego? Pozwólcie mi wyjaśnić.

Kiedyś myślałem, że korzenie żarówek będzie łatwiej rozwijać się w luźnej glebie, więc kopać grządek obsadzonych głębokości łopatą. Jak bardzo się myliłem! Zobacz: żarówka jest obsadzone, zakorzenia. Jest bardzo ważne, aby nie zakłócać ich! Co się dzieje w przypadku c wykopaniu z ziemi? Żarówka zakorzeniła glebę nasączone osadów i stopniowo osiada korzenie wzrosnąć. Jaki był wynik? Osłabione rośliny z późnego rozwoju i rozkwitu. Mówiłem nic o jego wielkości. Ogólnie rzecz biorąc, należy pamiętać, moje złe doświadczenia i cebulki roślin w nekopany ziemi, nie pożałujesz.

sadzenia bulw

Czy muszę obsłużyć cebul przed sadzeniem? I zawsze zastosować środek grzybobójczy, zwłaszcza dla nowo nabytego materiału rozmnożeniowego. Innym ważnym warunkiem sukcesu - podlewanie po posadzeniu, że jest to konieczne, jeśli ziemia była sucha.

Próbowałem wymienić najważniejsze zasady i reguły sadzenia cebulek jesienią. Ale jeśli nadal masz pytania, pytaj! Lub podzielić się swoim doświadczeniem? Byłoby wspaniale, bo to nigdy nie jest za dużo)

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Kiedy lepiej jest siać marchew na SyberiiKiedy lepiej jest siać marchew na Syberii
Zasady sadzenia roślin bulwiastychZasady sadzenia roślin bulwiastych
Uprawa rozchodnikaUprawa rozchodnika
5 Korzyści z upadku ogrodnictwie5 Korzyści z upadku ogrodnictwie
Zimowania mieczykówZimowania mieczyków
Tulipany sadzenie jesieniąTulipany sadzenie jesienią
Kiedy jest najlepszy do cebulek roślin?Kiedy jest najlepszy do cebulek roślin?
Czas do cebulek roślinCzas do cebulek roślin
Sadzenia tulipanówSadzenia tulipanów
Sadzenie i pielęgnacja tulipanówSadzenie i pielęgnacja tulipanów
» » » Główne zasady sadzenia cebulek jesień
© 2022 ProSadGuru.com