ProSadGuru.com

Te piękne lilie

Wideo: Mamo lilie

Konwalia. Myślę, że tej wiosny, odwieczne znane wszystkim. Moim zdaniem zakład jest tak skromny, że uczynić go swoim ogrodzie nie jest trudne, nawet w pierwszym roku kwiaciarnia. Ale, jak każda roślina, konwalia ma swoje preferencje do miejsca lądowania, skład gleby, sposobu i czasu przeszczepu.
konwalia

Nawiasem mówiąc, konwalia wymienione jako zagrożone, więc jest pod ochroną państwa! Nikt nie zabraniam ci się zebrać bukiet kwiatów na jej łóżku, ale na wolności to najlepiej nie dotykać. Szanujmy prawa i ochrony naszego dziedzictwa naturalnego.

Pragnę zauważyć, że kwiatka, bardziej samolubny! Nie staraj się umieścić w wazonie z innych kwiatów konwalii, nadal są tylko zwiędłe i konwalia będzie świeżość przez długi czas. gdzie spać nie zostawiaj bukiet konwalii w nocy w pokoju. Silny zapach może powodować silne bóle głowy, nawet w zupełnie zdrowej osoby.

Wideo: Nadzieja Kadysheva - Lilie

Tak, trzeba lilia z doliny lądowania. Od czego zacząć? Konwalia lubi cień. W skrajnych przypadkach może to być sadzone w półcieniu. Otwartych obszarów, przez cały dzień nasłonecznione może spowodować przegrzanie system korzeniowy jest bardzo wrażliwy na temperaturę gleby. Jak zawsze - w celu oceny, czy w składzie swojej powierzchni gruntu nadającego się do tego typu instalacji. Uważa się, że konwalia muszą być sadzone w glinie i piaszczystej glebie żyznej, dodając lądowanie liści humus. Nie wiem, mam w czarnej ziemi, ale z niewielkim dodatkiem piasku rzecznego rośnie dobrze, kwiaty i hodować tak, że tylko udaje się upewnić, że cały kwiat nie jest zanyal.Tak że jeśli masz zbyt dużo gleba jest słaba, dodać humus i piasek i będą przyjmowane Kwitnące tak ładna. I po zakorzenić i może przeprowadzać karmienia.

W naszej wsi, ten kwiat jest powszechnie uważany za niemal chwast, który jest bardzo trudno się pozbyć. Mam to rośnie bardzo szybko, chwytając nowe terytorium przed naszymi oczami. Każdej jesieni wbijam krzewów, których nie potrzebujesz, i wprowadzają je do pobliskiego parku leśnego. Mężczyzna żałośnie wzdycha (na ramionach odpowiedzialność wodzie do nawadniania), chrząkanie i dosadnie kaszel, wyciągając kolbę samochód tjazhelennye wodą. Ale nie oburzeni, wybacz mi moją słabość do kwiatów!

Teraz o czasie sadzenia konwalii. Zawsze trzymać się jednej zasady: jeśli Roślina kwitnie na wiosnę - przeszczepione na jesieni, jeśli spadek - przeszczepione na wiosnę. To, oczywiście, nie ma zastosowania do jednoroczne. Nie wiem, może to znak i źle, ale ja raz przeniósł się do nowej lokalizacji piwonia krzewów wczesną wiosną. Więc był urażony, że nie tylko kwitło trzy lata, ale nie dorastają! Tylko siedzi w nowym miejscu i wszystko. Propagacja konwalie możliwy podział kłączy lub wysiew najłatwiej po prostu zapytać lilia do przeszczepu z przyjaciółmi. W tym przypadku, wykopać krzew z małą grudkę ziemi, ale należy uważać, aby nie przytłoczyć ją z korzeniami roślin i jak najszybciej. Kwiaty trzeba czekać 2-3 lata, więc proszę o cierpliwość.

W międzyczasie istoty sprawy, nie zapomnij dbać o lilii! Pielenie (najlepsze ręce, system korzeniowy z tych kolorów powierzchnia może zostać łatwo uszkodzony), podlewania (kochają pić wody), nawozić. I luksusowe Courtines te wspaniałe rośliny nie zawaha się zadowolić cię z pierwszym kwitnieniu! Neutralny konwalia jest stabilny nawet w silnych mrozów, więc nie wymaga pokrycia na zimę, jeśli zakupiłeś innych odmian ogrodowych, to należy pamiętać, specyfiki ich praktyk rolniczych. Na przykład, klasa Convallaria Rosea ma rosnąć w dobrze oświetlonym miejscu, ale nie w bezpośrednim świetle słonecznym. Tylko w tym przypadku kolor jest blady róż, i to będzie prawie białe w cieniu. Jest żądając stałej wilgotności gleby i jej dobra przepuszczalność powietrza i stałym karmienia. Dlatego miejsce na sadzenie tej odmiany będą musieli przygotować się do sadzenia w roku aż Rosea w ogrodzie kwiatowym.

Wideo: konwalia balonów (napisy)

I nie zapomnij - roślina jest trująca! Co więcej, wszystkie części! Użyłem go zostawić na jagody Aging - wyglądała bardzo ładny pomarańczowo-czerwony kwiat w ogrodzie jesienią grochu. Ale gdy dzieci wychował się stało, aby je usunąć natychmiast po kwitnieniu. Moja najmłodsza córka, gdy miała około dwóch lat, rozpaczliwie przeciągnąć wszystko w ustach! I jako najstarszy wtedy 3 lata i 8 miesięcy, spacer po ogrodzie staje się bardzo wesoło! Jeden wędrował w prawo, drugi - w lewo, starając się jednocześnie śledzić zarówno prostu zeza nie działa! Raz już tuż przy ujściu złapał go za rękę z ziołowym młodszego ślimaka, a innym razem - z jagód konwalii. Odzyskiwanie po strachu, bezlitośnie odciąć wszystko wynika z trującego piękna. W naszej wsi szczególnie właściwy (lub uważają się być) eksperci w leczniczego roślinnego surowca hodowli kwiatów i konwalii pozostawia w celach leczniczych. Ale wierzę, że to jest w przypadku konwalii lepiej nie robić. Still, glikozydy nasercowe, że roślina zawiera nie żart. I choć wiele osób uważa, że ​​niebezpieczeństwo zatruć konwalii została znacznie przesadzone, radzę traktować go z dużą ostrożnością.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Legenda konwaliiLegenda konwalii
Konwalia: troska o delikatnym kwiatem wiosnyKonwalia: troska o delikatnym kwiatem wiosny
Lilia z doliny kwiat świętości i czystości - konwalia do ogroduLilia z doliny kwiat świętości i czystości - konwalia do ogrodu
Konwalia kwiaty na początku majaKonwalia kwiaty na początku maja
KonwalieKonwalie
KonwaliaKonwalia
KonwaliaKonwalia
Lilie, kwiaty, wiosnaLilie, kwiaty, wiosna
Zmuszając konwaliaZmuszając konwalia
Zakupy kwitnienie konwalii na nowy rokZakupy kwitnienie konwalii na nowy rok
» » » Te piękne lilie
© 2022 ProSadGuru.com