ProSadGuru.com

Dekoracyjne cebula Allium

Zawsze wierzyłem, że dekoracyjny łuk o tej samej nazwie, to zwykle i zwyczajowo dla wszystkich głowic z bzu rośliny. Allium (Alium) - dekoracyjny łuk ozdabiać żadnej działce oraz jasne kuliste kwiatostany. Ten skromny bulwiasta roślina zaczyna kwitnąć późną wiosną - wczesnym latem, a przez długi czas „zamraża” u szczytu urody. Po kwitnieniu, a podczas dojrzewania główki nasienne wysychają dekoracyjną cebuli Allium wyglądają bardzo imponująco.

nn

Ale kilka lat temu w kwiaciarni, widziałem worek cebuli w ogóle z innymi liśćmi. Wylądowałem i został zaskoczony przez piękno puszyste kulki. Sąsiedzi nazywali je „lody na patyku”. Jak to było wtedy okazało się, że tego typu nazywa KARATAVSKY.

Jest to jeden z najbardziej ozdobnych i charakterystycznych gatunków rodzaju. Szypułki silnie zagłębiony w ziemi, wysokość anteny części 25-30 cm. Czasem wzrośnie powyżej spłaszczonych liści, czasami krócej niż oni. Pozostawia szeroki (20 cm), niebiesko-zielony i fioletowego cienki pasek wzdłuż gładkiej krawędzi. Kwiaty są jasnoróżowe i fioletowy montowane do kulistego, wiele Kwitnące, gęste kwiatostany.

z oo

Kwitnie od końca maja do około 20 dni. Po kwitnieniu różowe pola formie owoców jest również bardzo dekoracyjne. Owocniki w lipcu. karatavskogo liści cebuli zielony pozostają znacznie dłużej niż w przypadku innych gatunków tego rodzaju. Jest on wycofany słonecznym miejscu otoczonym scrubby roślin pokrycia gruntu. Jest to doskonały kandydat do sadzenia w ogrodach skalnych i pojemników.

z oo

dd

wieków

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
(Allium cebuli ozdobnych(Allium cebuli ozdobnych
Ozdobnych cebuli w otoczeniu miejskimOzdobnych cebuli w otoczeniu miejskim
Allium - dekoracyjny łukAllium - dekoracyjny łuk
Dekoracyjny łuk „Allium”Dekoracyjny łuk „Allium”
Cebula dekoracyjny lub AlliumCebula dekoracyjny lub Allium
Łuk dekoracyjny i jej rodzajeŁuk dekoracyjny i jej rodzaje
Karatavsky cebuleKaratavsky cebule
Nutans AlliumNutans Allium
Nutans Allium Jak znaleźć zdjęciaNutans Allium Jak znaleźć zdjęcia
Allium - odmiany i rodzajeAllium - odmiany i rodzaje
» » » Dekoracyjne cebula Allium
© 2022 ProSadGuru.com