ProSadGuru.com

Wdzięku Aquilegia - Star obszarach zacienionych

Video: Rośliny

Aquilegia, albo inaczej - obszar zlewiska, wyróżnia się dość nietypowy kształt kwiatka z krótkim lub długim zakrzywionym prostej ostrogi. Kwiaty znajdują się na wysokich szypułek rosnących powyżej gęstego listowia. Aquilegia - wieloletnia roślina, która jednak w regularnych odstępach czasu (co 3 - 4 lata) musi być aktualizowane lądowania. Jednak to nie jest zwykle problemem, ponieważ działów wodnych dobrej rasy samosiewu.

Aquilegia różowy


rośnie Aquilegia

Kolombiny namnaża się, zazwyczaj z nasion, ale jest również podziałem tulei i sadzonek. Podzielić krzaki jesienią lub wczesną wiosną. Z dużych zakładów otrzyma pięć delenok- każdy powinien opracowali kilka nerkę. Nasiona wysiewa się w otwartym terenie lub rosną kiełki w domu. Większość roślin wytwarzają bogaty self-siew.

Aquilegia niebieski

Mam w ogrodzie z Aquilegia była ciekawa historia. Mam parę roślin, wraz z miejscem, w pierwszym roku nie płacić im wiele uwagi. Oni wyrósł ciemny fiolet kwiatów i liści wrażeniem mi więcej niż jego rozkwitu.
W następnym roku, znalazłem młodych działy wodne w najbardziej nieoczekiwanych miejscach. I dziwna rzecz: wszyscy kwitło na różne sposoby! Więc miałem różowy, niebieski, ciemny niebieski i fioletowy Orlik. Sąsiad znikąd sprouted białym pięknem. Teraz co roku czekam: co „nowości sezonu” będzie tym razem?

Aquilegia

Sadzenie aquilegia najlepiej jest umieszczony częściowo w cieniu. Rosną w słońcu, oczywiście, jeśli mają wystarczająco dużo wilgoci, ale taki spektakularny rozkwit nie będzie, i liści staje się płytkie. Na humus przepuszczalną kruche gleby z dostateczną ilością wody tworzy roślin silny tuleję, która jest nie tylko dobre w czasie kwitnienia.
Obchodzi Orliki jest podlewanie w okresie suszy, wole zwiędłe kwiatostany. Wysokie odmiany są często wymagane OPORA bez łodyg na wietrze, lub po przerwie deszczu lub spadnie na ziemię.


Orlik w ogrodzie

Video: Nasiona mieszanki Art Aster - pomidory

Kolombiny sadzi się pojedynczo lub w grupach. Z powodzeniem współistnieć z naparstnicy i łubinu. Liści zlewnia dobrze Astilbe rzeźbione krzewy. Dobrymi towarzyszami jak dzwony i Kuklik.
Orliki może być stosowany jako roślina-srezochnyh Są dobre w bukiety. Wybierając miejsce dla zlewni należy pamiętać, że roślina jest lekko trujące. Śmiertelne zatrucie jest prawie niemożliwe, ale aby uniknąć problemów na Orliki zabaw lepiej trzymać z dala.
Columbine zachowuje dekoracyjny liści aż do późnej oseni- powodzeniem obsługiwać piękno klombu w momencie jego rozpadu.

Aquilegia niebieski

Nasiona dziecka oddech: VIDEO " Królowa Śniegu " - Suchasna Cottage


Gatunki i odmiany Orlik

Ogrodnicy rosną hybrydowy Orlik że bardzo zróżnicowane zarówno kolorystyka i kształt kwiatu. Popularne w ostatnich latach seria Nora Barlow, łącząc ze średnich zakładów (3 - 5 cm średnicy), Pokój kwiatów o różnych kolorach. Na przykład, bardzo efektowny czarny Czarny Barlow.

Nora Barlow

Aquilegia Niebieski dał również nasze ogrody są liczne mieszańce biały, żółty, czerwony, niebieski i fioletowy odcienie. Wysokość łodygi na nich - od 40 do 70 cm, duże kwiaty z długimi ostrogi. Ciekawe odmiany takie jak niebiesko-biały lub żółty Blue Star Maxistar.
W postaci dziko rosnących w umiarkowanej strefie klimatycznej napotkał orlika pospolitego, który ma niebieskie, różowe, purpurowe lub białe kwiaty.

Video: Kwiaty

Orliki

W Aquilegia złoty - bardzo długi okres kwitnienia od maja do sierpnia. Jego żółte kwiaty są umieszczone na wysokich (80 cm) i od dawna szypułek czołowe. Wręcz przeciwnie, nietypowe dla kompaktowego zlewni Aquilegia inny kształt wachlarza, osiągając wysokość nie więcej niż 25 cm jest obficie pokryte w czasie kwitnienia srednich niebieskie i białe kwiaty, z krótkim ostrogi.
Zapewne nie przypadek, że w nazwach wielu odmian tej rośliny występuje słowo «gwiazdka» - «Gwiazda». W rzeczywistości, oni przypominają gwiazdki rozrzucone w przestrzeni ogrodowej.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Aquilegia vulgarisAquilegia vulgaris
Aquilegia OdmianyAquilegia Odmiany
Aquilegia rośnie ziarnoAquilegia rośnie ziarno
Aquilegia szczególna troskaAquilegia szczególna troska
AquilegiaAquilegia
Akvilegiyadikaya urodyAkvilegiyadikaya urody
Aquilegia TerryAquilegia Terry
Terry AquilegiaTerry Aquilegia
Aquilegia lub orlikAquilegia lub orlik
Choroby i szkodniki OrlikChoroby i szkodniki Orlik
» » » Wdzięku Aquilegia - Star obszarach zacienionych
© 2022 ProSadGuru.com