ProSadGuru.com

Moje serce, irysy

Czas fiesta

Pomimo faktu, że w domku mieliśmy, ale kiedy skończyłem szkołę, ciągnęło mnie do krainy dzieciństwa.

Wiedzieć bez wyjątku wszystkie kwiaty na łące „w Botaniczny”, przeczytaj do otworów leżących wokół w domu, „Przewodnik po Roślin”, „Szkoła młodych przyrodników. Twój Ogród „Onegova i ogromny Talmud” Kwiaciarstwa „próbka th 1953 - to był zdecydowanie dreszczyk.

Kiedy rodzina w końcu nabył ziemię i mieć możliwość przetestowania w praktyce wszystko, co zostało przyswojone w teorii, zaczęliśmy choroby masowe „zavsohvatayka” - jak również wszystkie profanum, chcielibyśmy od razu, a wielu z głównego gospodarza-koordynatora nie było i jak zwykle w takiej sytuacji, bez dokowania swoje plany i pomysły z innymi.
Wydajność całego wysiłku była nieznacznie niższa niż zero. Jest to temat na oddzielną opowieść, w pierwszych latach nie mogę sobie przypomnieć bez śmiech przez łzy.

Film: Moje Serce

Po wypełnieniu w ciągu kilku lat, mega-stożki, skupiłem się na kolorach, które czują, że mają najczęściej najwięcej - róż i delphiniums. Irysy to dla mnie reprezentować „czegoś niebieskiego i toschenkim neinteresnenkim w tle”, a ja absolutnie nie zamierza je. Ale tak się złożyło, że na filologii studiów I nie był zbyt zainteresowany, a ogrody były zainteresowany więcej niż za dużo, a zatem wszczęcia szłam w parkach, parków leśnych i ogrodniczych pokazy.

Pewnego dnia, bezczelnie przechadzać zestawienie literatury rosyjskiej i poszedł zamiast na wystawie osiągnięć gospodarczych w „Kwiaciarstwa”, nagle przyszedł na wystawę tęczówek.

Ciągle pamiętam mój szok. I utknąć w każdym wazonie z wytrzeszczonymi oczami. Pachniała niewiarygodnie piękne i zupełnie nieznanych zapachów - od każdej klasy A. On oszołomiony ebullient koronki i spienione fale wszystkich kolorach tęczy. Wyciągając z torby notatnik, długopis próbuje naszkicować jedną, a potem kolejny niesamowity kwiat, z których część okazała się wielkość mojej głowie. To nie było nawet otwarcie - objawienie. Poszedłem na tej małej wystawy ponad cztery godziny, jak jest na innej planecie, tęczówek planety, które wcześniej nie znane, które nie są nawet podejrzenia.

Najbardziej byłem wstrząśnięty gatunek «Silverado» - jedenaście obce motyle czystego srebra na jednej łodydze. Więcej niezapomniany «Sultan'sPalace» i «Sultan'sDaughter», nie miałem pojęcia, że ​​kwiat tęczówki może być tak przytłaczające. W ogóle, zdałem sobie sprawę, jak bardzo brakowało w 19 roku życia i zmarł na miejscu.

Moi kółka tnące nie przeszły niezauważone. Jeden z uczestników wystawy, na której srebra „Butterfly” I znowu medytował, pachnące miłość rodzi się i ugruntowała swoją długą rozmowę o tych magicznych kolorach, wyjaśniając szczegółowo, jak znaleźć wspólny język z nimi, jak sadzić, jak dbać. Niestety, jego nazwisko nie pamiętam, ale jeden z sprzedawczynie w pobliskim kiosku roślin ogrodowych z szacunkiem szepnął jej do ucha, mówiąc: „To jest sam John Doe”. Ale to było zbyt cicho i brzmiało to niejasno przez dziąsło i ponownie poprosić jakiegoś powodu było mi wstyd. Bałam się wtedy zazwyczaj nieśmiały.

Ten sam kolektor dał mi kilka irysów delonok wreszcie podniósł na trawie.
irysy Rabatki powoli rozwija, choć nie każdy rok - I właściwie ocenić swoje siły i podjąć decyzję, że w nowym sezonie nie będzie miał czasu, aby pielęgnować kolejny kawałek ziemi dla nowego rastyuhi już udomowione, ale przybył do stwierdzenia, że ​​nie jest w pozycji siedzącej mój krewni, to nie ma pieniędzy, nie ma nic słodkie nie zostanie złapany, to matka z jakiegoś powodu, Holendrzy kupili pakiety, które nie udało się ożywić i reanimować, a potem rozkwitła niespokrewnione Podkładka kilka lat ...

W ogóle, teraz dodać do kolekcji na dwóch zasadach: nie ma pieniędzy - obciążenie kolektorów swojej strefie klimatycznej i pożądane hodowli domowej, bez pieniędzy - kup „babcię” w metrze lub na dziedzińcu. „Grade Ubabushkiny” zwykle anonimowe, ale konsekwentnie piękny i hardy.
Także staram się zwracać uwagę na irysów SNT i zmieniać się z gospodarzami.

To, co rośnie.

"Latający Holender" (Loktev, 2000)

latający Holender

Niesamowite spojrzenie, niesamowite zrównoważony, super! Mama kochała go bardziej niż ktokolwiek inny, ale mam jeszcze inne ulubione. W Holendra zdjęciach, choć koszty oświetlenia i wydaje się ustawieniami aparatu, posunął się jeszcze jaśniejsze i bardziej soczyste niż życie. Morał - strzelać w jasne słoneczne dni są złe. =)

Granat Kolie (???)

granat naszyjnik

Wyjątkowo stabilny agresorem. Miażdży całą pierś na zbiornikach, nawet sam. Przez plexes jego macki Bałem się podejść w ubiegłym roku, kiedy to został otchikat dala kawałki i rozpowszechniać znajomy.
W rzeczywistości, dość tajemniczy porządek. Dostałem go z „Holender” jako nagrodę za konkurs, nagrody organizowanych klub „Flower plantatorzy Moskwa”, tak w ogóle, powodów wątpić w oszustwo, a nawet przeklasyfikowania nie. Ale stary pro grade, nigdy nie dostałem. Ponadto rolka fotografia sieć dwóch jak irysów, które nie mają nic wspólnego z kopalni, albo ze sobą. A przecież to jest zupełnie wyjątkowy. Krajobraz traci nawet Swan - zwykły ciemny brązowo-purpurowe plamy. Ale w wazonie punktacji każdego kwiatka - jak klejnot! I co jego aromat am ... Vezosh wiadro Granatikov w pociągu, a wszystko w samochodzie. „Ach, więc to Irysy zapach?!” - Summer Resident klasyczne pytanie na platformie ... W ogóle, to tajemnica rośnie we mnie na łóżku.

Wideo: Serdce mayo moje serce Tak drodzy!

"My Hymen" (Miroshnichenko, ???)

Moja Hymen

Ten łabędź. Prawdziwy biały łabędź pływających na ogrodzie. A te łabędzie na oddział - 7-9 sztuk na minimalnym poziomie. Ujawniły się stopniowo, tak długo uczta dla oczu. Już wyblakłe, którzy zaczęli później, podczas Hymen wciąż otwarta i odsłania świeże kwiaty, pachnące cytryny kandyzowane, łabędzie wszystko pływaka i pływać. Jednak to piękno jest minus - kwiaty są tak ciężkie, że łodygi kwiatów spadają w słaby przy pierwszej okazji.

Fiesta Czas (Schreiner, 1986)

Czas fiesta

A to - najbardziej uderzające moje tęczówki w tej chwili. Niestety, nie każdy piękno udaje się uratować, tym jaśniejszy i bardziej wspaniały kwiat, tym większa szansa na jej utraty. Rzuca zdarza mi się częściej niż chcielibyśmy. To samo „Silverado” - ostrzegł w rzeczywistości taka sama! - Upadłem dwa razy ze względu na Fusarium. Niestety, kwaśne gleby bagienne, mają ... Ale Fiesta ładnie utrzymane i miłe dla oka jasny punkt. Podniesiony, nie obniżone, fały i kontrastujące standardy prawej ciepłym sercu, kocham tych ludzi po prostu.

Ubabushkin-1

bezimienny stopniowane

Ten facet został przedstawiony do mnie jak Before The Storm, ale nawet nie blisko do różnych, nie leży, tak, że otwarta kwestia pochodzenia. Ogólnie - stabilny i dość chłodne. W ogrodzie jest bardziej skuteczna niż granat, ale zatropyvaetsya dużo wiatru, podobnie jak Hymen. Ale w ozdny! Później, wszystkie kwiaty, kwitnie od syberyjskich.

Ubabushkin-2

Film [QARE Dard 2] -Sisi & Moso-Moje Serce

nienazwany odmianowe

Moim ulubionym. W rzeczywistości, nie „ubabushkin” i zakupionych przez kolekcjonerów na szalonej babci, ale nazwa niestety utracone. Jedyne stosunkowo nekaprizny różowe tęczówki, stabilnie utrzymywane przez ponad dekadę. Jednak w ciągu ostatnich trzech lat, mocno przycisnął rosnące w pobliżu Granatik, więc moja miłość do horroru nawet przestały kwitnąć. W ubiegłym roku Dzielę go i sadzonki, a także rozproszone na wszystkich sąsiadów. Jeśli już, to będę wiedział, gdzie plecy żebrać. =)

Ubabushkin-3

nienazwany odmianowe

Został on zakupiony na „dobrze, musi być co najmniej jeden żółte tęczówki w ogrodzie! Tak, i to pachnie ... "
Odmiana nie wiem. Powodzie skok mimo niewielkiej liczby kwiatów na patyku. Stopień przeżywalności również nie jest jeszcze w pełni zrozumieć, mam to wszystko na trzeci rok.

Ubabushkin-4

profilowany pierścień

Skąd - zabić, nie pamiętam. Błona dziewicza nie jest - to fały rozpostarty, banery krótsze i pąki mają wyraźną szaro-fioletowy „tan”, a nawet fioletowy zebrushki u podstawy kwiatu w magazynie. Tak więc, w języku potocznym nazywa - „non-Hymen”.

Ubabushkin-5

odmianowe niezidentyfikowany

Wideo: Stairway to Heaven -Serdtse moim topnieje klipsa

Tu jest mój absolutny faworyt. Niezbyt kruzhavchaty, ale z otwartymi fałów (dobrze, kocham wyciągnięte fałów, yeah), ogromny, delikatnych odcieni i diamentowe, zauważalne nawet na zdjęciach. Pachnący - bardzo słodko zapach ... Kupiłem na stacji kolejowej w Siergijew Posad, więc teraz i nazywają to „Sergiusz”. A potem było zbyt blisko do nieba.

Holenderski pakiety
„Na płocie też jest napisane, a tam - drewno» © netlenka
Nie ważne ile sadzenie, uprawy śmieci. Tylko raz obraz zbiegła się z prawdziwym kwiatem, ale ... potem mokra wiosna, a za nim - Fusarium i irys zgnił przed opamiętał, dosłownie w ciągu pierwszego kwitnienia. Więc jestem w tej huzarów ruletkę nie grać więcej.

fałszerstwo

Niebieski - najbardziej, że nie jest sornyachnik spod najbliższego ogrodzenia. Melkopomoyny szlachcic. Ale, jak wszystkie kwiaty slop zaskakująco wytrzymały, wyjątkowo długotrwałe kwitnienie, rośnie doskonale, zdobywając terytorium, nie spaść z deszczu i dość silnym i przyjemnym zapachu. Dlatego ogród rozprasza mniej lub bardziej wiarygodnie, wszędzie trzeba stale na niebiesko miejsce na początku czerwca.

fałszerstwo

Ale to stworzenie holenderskich rolników na miejscu Loktev ogólnie wymienione w gatunku. W przeciwieństwie do poprzedniego, wysoki i dość duże kwiaty też zapachy, mniej agresywny. Ale, podobnie jak jego sąsiad niebieskim ... każdy ma. Bo prędzej czy później każdy z nas kupuje pakiet holenderskiej. =)))
Gdzieś zgubiliśmy dwa lub trzy małe brodatych Iris. Robię to jako coś nie bardzo dobre, albo krasnoludki lub interludium. sadzone też kilka lat jako, nawet nie zakwitły.

W ogóle, jak widać, lista nie ciągnąć nawet w kolekcji, a nie udawać. Uwielbiam te kwiaty - są niezwykłe, delikatny, pachnący, poetycki.
Oni po prostu zrobić w moim sercu.

Rabatki tęczówki w rozkwicie.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Ogród Botaniczny w Odessie nie wystarczy pieniędzy dla nowych zakładówOgród Botaniczny w Odessie nie wystarczy pieniędzy dla nowych zakładów
Glamour i luksusowe irysyGlamour i luksusowe irysy
„Zielona zupa”„Zielona zupa”
Miasto utonęło w kwiatachMiasto utonęło w kwiatach
Mój ogród - moja „miejsce mocy”Mój ogród - moja „miejsce mocy”
„Zielony Dom” dla natury i przeciw nienawiści„Zielony Dom” dla natury i przeciw nienawiści
Sansevieriya lub „ogona Pike”Sansevieriya lub „ogona Pike”
Jak dbać o „języku Teschin”Jak dbać o „języku Teschin”
Kryty kwiat. DF YukhimchukKryty kwiat. DF Yukhimchuk
Ogród botaniczny roślin Koranu i SunnyOgród botaniczny roślin Koranu i Sunny
» » » Moje serce, irysy
© 2022 ProSadGuru.com