ProSadGuru.com

Dzikie pędy na szczepionych piwonii drzewa nie stracić czujności!

Nie tylko róże to sytuacja, w której dzika róża kłącze może stłumić róże wszczepienia kulturalnych. Dzieje się tak, na przykład, i piwonie drzew. 
W ostatnich latach pojawiło się wiele materiału do sadzenia tych pięknych krzewów, zwłaszcza z Chin. W większości przypadków, to jest szczepione na podkładkach odmian zielnych peonies drzewa. Zalecenia producenta radzi sadzenie zakopać miejsce zaszczepieniu do głębokości 15 cm. Ma to na celu zapewnienie, że w krajach rozwijających się korzeni dawców zielnych piwonia, piwonie drzewo stopniowo przeniósł się na własną rękę.
Ale zdarza się, że korzeń dawcy nie jest wystarczająca podaż, co może dać szczepione piwonie drzew. A potem wyrosło swoje pączki, kiełki, które często są tak silne, że mogą zniszczyć rośliny szczepione, odebrać mu władzę całkowicie.
W takich przypadkach trzeba delikatnie osłabić roślinę, znaleźć miejsce szczepienia i miejsce, gdzie dyktuje rzut rozłogów. Starannie i jak najbliżej celu usunięcia wzrost korzeni może być nawet częścią korzenia, jeśli jest wystarczająco duża. Ta część naprawdę starają się rozwijać osobno - podkładek chińskie piwonie są czasami również bardzo interesująca.
Stało się to z moim piwonii Kinkaku. W ubiegłym roku zakwitły po raz pierwszy piękny kwiat

Zarys piwonia Kinkaku

Latem narosla inny przyzwoity oddział i wiosną tego roku w buszu miał dwa pączek. Nagle jeden z nich ... wyrósł i rozczarowany mnie ogromnie. Nijakie proste płatki kwiatów w rzędzie, stubby. Może gdyby wszyscy bush była pokryta, to wyglądają ładnie. Ale czekam na Kinkaku! Wykonać operację rozdzielenia tych „bliźnięta syjamskie” nie miałem czasu, musiałem odejść. Ale w najbliższych dniach odbędzie niekoniecznie.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Jak rośnie drzewo-piwoniaJak rośnie drzewo-piwonia
Piwonii zielnychPiwonii zielnych
Więcej niż sto lat, drzewo Piwonie chińskie roślinneWięcej niż sto lat, drzewo Piwonie chińskie roślinne
Piwonie oczerniaćPiwonie oczerniać
Piwonie drzewo: 11 interesujących faktów na temat życiaPiwonie drzewo: 11 interesujących faktów na temat życia
Sadzenie i pielęgnacja drzew z piwoniiSadzenie i pielęgnacja drzew z piwonii
Kiedy sadzić piwonie w otwartym terenie?Kiedy sadzić piwonie w otwartym terenie?
Posadzone Piwonie zielnePosadzone Piwonie zielne
Piwonie: sadzenie, pielęgnacja, zdjęciaPiwonie: sadzenie, pielęgnacja, zdjęcia
Moje piwonieMoje piwonie
» » » Dzikie pędy na szczepionych piwonii drzewa nie stracić czujności!
© 2022 ProSadGuru.com