ProSadGuru.com

Knifofiya: opis, powielanie, pielęgnacja, zastosowanie, zdjęcia, gatunek

Knifofiya: opis, powielanie, pielęgnacja, zastosowanie, zdjęcia, gatunek

Gdy na rynku, widziałem worek nasion knifofii. Pokazany na opakowaniu kwiat lubiłem ich niepowtarzalność. Przyciągane i wieloletnich.

Przyjechaliśmy trzy nasiona. Pędy były jak łuk-Chernushka. Jak opiekował się nimi lub dwóch rostochku jeszcze żyje. Pozostała mi posadzone w doniczce i umieścić go na parapecie, gdzie knifofiya i zimę.

Knifofiya

W pierwszym roku po posadzeniu roślin hodowanych w ogrodowych dał kilka nowych rynków zbytu, ale nie zakwitła.

Hibernacji knifofiya pozostaje w otwartym polu pod lekkim pokrywy. Wiosną omal nie umarła od zmartwychwstałego gruntowych. Zapisywanie roślinę, ja przeszczepiono je do garnka i przyniósł do domu.

Knifofiya

Ponownie, moim „Kopciuszek” (jak nazwał go) letnie i zimowe spędzony w domu na oknie. Knifofiya dobrze uprawiana, uprawiane, i nowych rynków zbytu, ale ... nie zakwitły.

Znów poszedł do ogrodu na wiosnę przyszłego roku, ale teraz na podniesione łóżka, udogodnienia dla „Her Majesty”. W okresie letnim, dorastałem ogromny krzak z eleganckim rozetę liści o średnicy około jednego metra.

Knifofiya

Ale znowu kwitnienie nie czekać. Ale to już czwarty rok! Teraz myślę, że powodem była ciepła zima. Najwyraźniej, nie otrzymawszy okres spoczynku, roślina nie położył pąki kwiatowe.

Knifofiya

Kolejna zima knifofiya spotkali się w ogrodzie pod lekką pokrywą. Dopóki liści lutym były zielone i tylko przy -17 stopniach, oni „poddał”.

Knifofiya

A w lipcu (w ubiegłym roku) łodygi wreszcie ujawnił - potężny, z białymi „paki”, ponad 20 sztuk! Rosły skokowo, dzień dodając do wzrostu 10 cm „bąble” szybko stał się jak świeca, a następnie -. Pochodniami.

Knifofiya

Nic dziwnego knifofiyu nazywa lilia latarka. Więc mój Kopciuszek stała się księżniczką. Silne łodygi kwiatowe do 120 cm. Wzięty osobno kwiat że kwitnienia zmienia swoją barwę z żółtej na czerwoną, bez szczególnego zainteresowania, ale kwiatostan jest imponująca.

Knifofiya

Muszę powiedzieć, że tylko słońce kwiat łodygi silny i wysoki w cieniu były mniej dokładnie w połowie.

Oglądając zakład ustalił, że knifofiya wygląda świetnie w jednym lądowania na trawniku i na tle roślin iglastych.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Twierdza ZamioculcasTwierdza Zamioculcas
Mój kapryśny kwiat: fioletowyMój kapryśny kwiat: fioletowy
16 Rośliny kwiatowe, które trzeba sadzić sadzonki w kwietniu16 Rośliny kwiatowe, które trzeba sadzić sadzonki w kwietniu
Erigeron: opis, powielanie, pielęgnacja, zastosowanie, zdjęcia, gatunekErigeron: opis, powielanie, pielęgnacja, zastosowanie, zdjęcia, gatunek
Egzotyki w kwietnik - KniphofiaEgzotyki w kwietnik - Kniphofia
Knifofiya egzotyczne jagoda, która nie wymaga niemożliwegoKnifofiya egzotyczne jagoda, która nie wymaga niemożliwego
Uprawa nasion z YuccaUprawa nasion z Yucca
Rosnące knifofiiRosnące knifofii
Nieśmiały mimozaNieśmiały mimoza
Rosnące hardy egzotycznych owoców na parapecie tamaryndowcaRosnące hardy egzotycznych owoców na parapecie tamaryndowca
» » » Knifofiya: opis, powielanie, pielęgnacja, zastosowanie, zdjęcia, gatunek
© 2022 ProSadGuru.com