ProSadGuru.com

Clematis Tangut: opis, powielanie, pielęgnacja, zastosowanie, zdjęcia, gatunek

4858627925730ebc12ae010.04194992

Clematis Tangut, jak również jego inne powojniki, rosnę metodę siewek. Nasiona owinięte podpaski na dzień zanurzenia w ciepłym (20-25 ° C.) Wody. Położyłem je rzadko, lekko posypać (można i nie należy posypać). Glebie darni ziemi, piasku i pokruszonego kredy (2: 1: 0,1).

Uprawy obejmujące z torebki foliowej i umieszczono w ciemnym miejscu w temperaturze 10-13 ° C. Po 20-25 dniach, gdy nasiona klapy wykazywał puli na jasne światło (nie bezpośrednie światło słoneczne).

Trafia bezpośrednio posypana sproszkowanego węgla aktywnego w celu uniknięcia obniżające sadzonek na suchą zgniliznę kapustnych. Ja je tylko podlewać od zraszacza lub palety. Temperatura w tym czasie wynosi korzystnie 15-18 °.

Wideo: clematis

Clematis Tangut 2

Sadzonki do 2-3 tygodni, aby zachować „teplichke”, stopniowo przyzwyczaić do atmosfery. Można siać nasiona na początku lata, w tym przypadku na stałe sadzonki sadzi się wczesną jesienią.

Sadząc w otwartym terenie (pod koniec maja i na początku czerwca) pogrzebać sadzonek do 10 cm. Jeśli „dzieci” są słabe, są obsadzone minimalnej głębokości pochówku. Zakorzenienia w okresie niezbędnym dla nielicznych światła.

Gleba w miejscu występowania korzeni trzeba pritenyat. Zwykle w tym celu wokół rośliny sadzi skałę Alyssum i Arabis.

Clematis Tangut 3

Lub silnie solna gleba dla powojników nie Tangut odpowiednie. Na kwaśne gleby rośliny nie kwitną. Jeśli upadek systemu korzeniowego było zamulchirovat torfu, wymagane jest, aby usunąć sprężynę.

Wraz z pojawieniem się trwałych roślin ciepła podawanego Infusion dziewanny (1:10), w wiadrze do siebie.

Dwa tygodnie później - "Kemira-Lux". Dla każdego dorosłego krzew toczenia w szklance jesionu i niewiele jest osadzony w ziemi. Przemienności nawozach organicznych i mineralnych, daje dobry wynik.

W przypadku braku nawożenia kwiatów kurczy. Ukazał się w roku sadzenia pąki wyciągnąć.

Clematis Tangut 4

Zdarza się, że powojniki Tangut traci wszystkie części lotniczych. W tym przypadku nie powinniśmy spieszyć się wyrzucić korzeń. Po roku, lub nawet dwa z uśpionych pąków są narażone na rozwój nowych pędów.

Do ukorzenienia sadzonek wykorzystaniem kawałków świeżych ziemniaków lub buraków. Sadzonki do szybszego ustanowienia wytrzymuje rozwiązanie miód (1 łyżeczka. - 1 st wody). I rezhu pokrojone warzywa, przebicie z jednej strony i włożyć trzpień do otworu.

Kostki „lądowania” umieścić na patelni, wlać trochę wody gdzieś. Potem trzeba tylko nie zapomnij nalać wody do miski i natryskowej pritenyat i sadzonek.

Clematis Tangut 5

Idąc raz w zimie wczasowego, zwrócił uwagę na „dziwne” liana uvivshuyu Siatki Ryabitsev. Wyobraź sobie: dookoła w śniegu i przed sobą piękne rośliny z miękkimi włochatych kulek, pokryte szronem.

Jest lato w tym samym miejscu nie poznałam piękno zimy. Puszyste kulki tak uderzyło mnie, tylko tu i tam zaglądał w ażurowej liści. Ale najbardziej interesujące - cała winorośl była pokryta dość dużym żółtym dzwon.

Postanowiłem być pewny zdobyć tej rośliny w domu, wiedząc, że clematis Tangut (mianowicie, tak to się nazywa) dobrze odtwarza przez nasiona.

Nabywając je, i wszystkich zasad, aby rozpocząć sadzenie. Ale wszystkie moje wysiłki były daremne. To nie pomogło, a stratyfikacja - brak nasion nie wzrosła nawet po 3 miesiącach.

Na wiosnę, I specjalnie udał się do miejsca, gdzie po raz pierwszy zobaczył powojników. Na gałęziach kołysały się nieco poobijany „Fluffy”. Właściciele nie zrobił, a ja nie odważył się oderwać gałązkę z nasion, które zostały zasiane w szklarni.

Zaledwie kilka tygodni były przyjazne pędy. Kiedy sadzonki wyrosły trochę, ja przeszczepiono je do łóżka, a do jesieni miałem przyzwoite krzewów. A najbardziej zaskakujące, niektóre nawet kwitną.

Clematis Tangut 6

Zima mnie nie zawodzi. Nawet po ciężkich mrozów, przeniesiono bez schronienia, to winorośl zadowolony z zielenią i wdzięku kolory aż do późnej jesieni. A nasiona zebrane na wiosnę dać przyjazną owoce.

Najwyraźniej takie naturalne rozwarstwienie jest bardziej skuteczne. Może nie ostatni czynnik był świeżość nasiona, które mogą stracić rentowności w ciągu roku. Jednak trudno jest zatrzymać entuzjastyczną osobą, a ja kupiłem nasiona trzech nowych odmian i sprawi kolejną próbę mają w tych niezwykłych roślin.

Clematis Tangut 7

Undemanding rosnących warunkach doskonałej zimotrwalosc, długi okres kwitnienia, dekoracyjne przez cały rok sprawiają, roślina ta stanowi zasadniczy element pionowej ogrodnictwie.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Clematis Clematis iClematis Clematis i
PowojnikiPowojniki
PowojnikiPowojniki
Powielanie powojnikaPowielanie powojnika
Clematis floridaClematis florida
Clematis, nasz wspaniały odkrycieClematis, nasz wspaniały odkrycie
Clematis Clematis lub fioletowyClematis Clematis lub fioletowy
Clematis lanuginozaClematis lanuginoza
Clematis krupnolepestnyClematis krupnolepestny
Clematis Tangut uprawy z nasion i sadzonek obchodziClematis Tangut uprawy z nasion i sadzonek obchodzi
» » » Clematis Tangut: opis, powielanie, pielęgnacja, zastosowanie, zdjęcia, gatunek
© 2022 ProSadGuru.com