ProSadGuru.com

Lavender: opis, powielanie, pielęgnacja, zastosowanie, zdjęcia, gatunek

9738399915730f640f20ef5.91914113

Za każdym razem, gdy słucham znanej piosenki, starałem się przedstawić te niezwykłe kwiaty. 6-7 lat temu widziałem w jakimś zdjęciu edycja tajemniczej rośliny i był trochę rozczarowany - skromny trawy z szaro-zielonych pędów. Ale prawdziwy znajomy się 4 lata temu, kiedy to kupił i zasiane swoje nasiona. Gleby do siewu wziął światło, dodaje piasek i rozlany środek grzybobójczy. Miska z uprawami zawinięte w plastikowej torbie i umieścić na miesiąc w lodówce (temp + 1-5 stopni). W stratyfikacji.

W marcu przeniósł miskę na parapecie, a po pewnym czasie pierwsze pędy zaczęły się pojawiać bardzo nierówna. Przy uprawie (do 2-3 par prawdziwych liści), sadzonki je w małych doniczkach 5-6 sztuk. Rozciągnięte zakopać liścienie. To właśnie wtedy otworzyły i prawdopodobnie główną tajemnicę lawendy - jego smak, który złapałem podczas przesadzania sadzonek.

Powyżej 5-6 pary lisci prischipnula końcówkę do tworzenia buszu. Wraz z nadejściem ciepła okruchów z mojego balkonu.

lawenda

W środku lata minęło sadzonki w doniczkach więcej. W przyszłości, ta procedura jest przeprowadzana kilka razy, ponieważ pomaga roślinom zebrać masę wegetatywną i łatwiej poruszać pierwszej zimy. Ale należy poczekać do korzeni opletut glinianym gruźle! Małe krzewy mogą być sadzone w środku lata w górę ogród, potencjału lub stałego miejsca. Ale nie mam ogród, i rozliczane na lawendy balkon.

A teraz o wymaganiach, że ten piękny Francuzka pewnością dostarczy.

Pochva.Obyazatelno powinny być lekkie, kruchy, o odczynie obojętnym. Odpowiednie zwykła, nie zapłodnione silnie ogród lub Ogorodnaya uzupełnionej 1 / 4-1 / 3 godzin. Piasek. Roślina nie toleruje nadmiar nawóz organiczny świeży i! Wymagało to dobry drenaż i miejsce w ogrodzie bez stagnacji wody.

lawenda

Lokalizacja. Bardzo słoneczne! Nawet lawenda bok cień nie będzie tolerował! I tak blisko jej pożądane sąsiedztwa wysokich roślin. Jeśli roślina jest czuć się przynajmniej trochę brak słońca, to będzie widoczne na liście - będzie szaro-zielony. Słońce obraca się w coś zachwycającego, jak srebro.

Nawet na moim balkonie, którego okna wychodzą na południe, lawenda czuje się bardzo komfortowo. Po rzuciłem ją siewek po raz pierwszy, bardzo szybko dzieci są włączone do srebrnych krzewów, a nawet pojawił się w kolec sierpnia z kwiatami! To był wspaniały prezent! Lawenda z nasion już w drugim roku kwitnie regularnie.

Obchodzi. Jeśli stworzyć komfortowe warunki, to jest zbyt trudne nie dostarczyć. Pojenia lawenda nie musi, bo to jest bardzo dobrze tolerowany suszę. Nawożenie nie jest konieczne, aby wziąć udział, w domu rośnie na ubogich ( „lean”) gleby. Po kwitnieniu młode rośliny konieczne (dorosłych - korzystnie) do odcięcia wytarte spikelets nie tracić energii na tworzenie nasion. Na wiosnę, cut buszu, a zaraz po kwitnieniu, a następnie wyrównać go.

lawenda

Lavender fakt - wieloletnia. Jak utrzymać go na balkonie - będą się zastanawiać, że pytanie - co z nim zrobić w zimie? Odpowiedź jest prosta: do portu! Zima jest kapryśne: Szafy i roztopów i mrozy do -25 stopni. Ale w czwartym roku od moich zimy na balkonie i lawendy kwitną co roku. Gdy temperatura w nocy obniżonej do 0 ° C. Ściany balkonowe stos bezpośrednio na betonowej grubości arkusza pianki 3 cm. Zostały one szczelnie po doniczki z roślinami.

Szczelina między wtyczką i pogniecione gazety na początku wszystkich schronienia w 5-6 warstw materiału włókninowego. Dokładnie podpuszczony „koc” na brzegach. Na dodatek w przypadku odwilży i stopić woda moczy materiału pokrycia, szkicując na grubą folię, ale nie przywiązują się, ponieważ rośliny muszą oddychać. W temperaturze powyżej 0 stopni, stan roślin kontrolnych podlewane i na zimno (nie ciepły!) Wody w razie potrzeby. Ujawnia sprężynę w temperaturze + 1 + 3 ° C. To mój zimy lawenda nie jest pierwszym roku.

Jeśli to możliwe, że jest to możliwe dla zimowych doniczki z lawendą prikopat w ogrodzie. W ogrodzie na zimę krzewy są pokryte trocinami lub jodłowych łapach.

Na lawendy nigdy zaatakowane przez szkodniki. Olejki eteryczne wydzielane przez nią odpychają szkodników z róż. Jeśli masz słoneczny balkon lub ogród, należy zarejestrować się w skromnej i wyrafinowany Francuzką. Będzie cię zadowolić!

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Chmiel: opis, powielanie, pielęgnacja, zastosowanie, zdjęcia, gatunekChmiel: opis, powielanie, pielęgnacja, zastosowanie, zdjęcia, gatunek
Mój piękny Difenbachia!Mój piękny Difenbachia!
Delphinium sadzenie i pielęgnacja, uprawaDelphinium sadzenie i pielęgnacja, uprawa
Fiołki doniczkoweFiołki doniczkowe
Portulaka: opis, powielanie, wykorzystywanie, pielęgnacja, zdjęciaPortulaka: opis, powielanie, wykorzystywanie, pielęgnacja, zdjęcia
Powielanie nasiona werbenyPowielanie nasiona werbeny
Jak mam wyhodować KalanchoeJak mam wyhodować Kalanchoe
Powielanie Wagi liliePowielanie Wagi lilie
Rosnące lawendowy z nasionRosnące lawendowy z nasion
Powój: opis, powielanie, wykorzystywanie, pielęgnacja, zdjęciaPowój: opis, powielanie, wykorzystywanie, pielęgnacja, zdjęcia
» » » Lavender: opis, powielanie, pielęgnacja, zastosowanie, zdjęcia, gatunek
© 2022 ProSadGuru.com