ProSadGuru.com

Sedum false

Sedum false

Twierdził on, że Sedum (stonecrops) najlepiej rozmnażać przez sadzonki. Moje własne doświadczenie odpiera go. Cztery lata temu, będąc babcię na Uralu, zwrócił uwagę na kwiat w jej domu, który nie jest po prostu kwitła, jak to było, wpadłem w dół skalistym wzgórzu tworzących jasnoróżową „kałużę”. To było „rozchodnika fałszywe.”

Gdy roślina zakwitła, zebrałem nasiona. Są one małe, prawie sproszkowanej. Pod koniec lutego, zasiać je w pudełkach, w piaszczystej glebie (nie prisypaya gruntu).

Pokryte celofan i umieścić w ciepłym miejscu. Dziesięć dni później, prawie niezauważalne powstanie. Bez lupy nie mogą naprawdę być i zobaczyć. Gdy sadzonki rosły, usunięto celofan. Pod koniec maja, gdy sadzonki miały dwa miesiące, rzuciłem je w ziemi do stałego miejsca.

W drugim roku rośliny kwitły. Ze swojej lepszego rozwoju, a nie tylko jeden znużony lewo kwitnąca gałązka.

rozchodnika fałszywy

Sedum false - cień Roślina tolerancyjna, zima-hardy, mało wymagająca do składu gleby (najważniejsze, że to był luźny).

Liście rośliny zrzuca początkiem zimnej pogody. Kwiaty są fioletowe, często - jasny różowy. Kwitnie od czerwca do sierpnia.

Wideo: Sedum false

I jak rozchodnika ma pełzające łodygi false (i pełzanie równomiernie we wszystkich kierunkach na raz), kiedy kwitnie, tworząc efekt plastra koloru.

rozchodnika fałszywy

false Rozchodnik (podobnie jak wszystkie Sedum) - roślina-agresorem i nie podoba się sąsiedztwo z innymi kolorami, dzięki czemu nadaje się do lądowania lub w oddzielnych grupach, zarówno na skalistym wzgórzu.

Nasiona dojrzewają w sierpniu, ale jeśli nie zamierzamy je zbierać, oderwij wyblakłe kwiaty.

rozchodnika fałszywy

Pozostawia stonecrops fałszywe jak jego odpowiednik leśnictwie - Sedum mają właściwości lecznicze. Według podręcznika medycyny ludowej, ich wykorzystania na oparzenia, wrzody, z dodatkiem piwa jako okłady na stawy, również do usuwania brodawek i modzele. Jednak, aby skorzystać z liści, a zwłaszcza sok, należy zachować ostrożność, ponieważ Roślina sok jest drażniący, dostając na zdrowej skórze, powodując swędzenie i pęcherze.

Elegancko wyglądają i kompozycje kwiatowe fałszywych stonecrops umieszczonych w ceramicznym wazonie koło rozdarcia.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Rozchodnika (Sedum: opis, powielanie, pielęgnacja, sadzenie, wykorzystanie ogród, zdjęcie, odmian i…Rozchodnika (Sedum: opis, powielanie, pielęgnacja, sadzenie, wykorzystanie ogród, zdjęcie, odmian i…
Crassifolia SedumCrassifolia Sedum
ZdjęcieZdjęcie
Living dywan lub dlaczego Rozchodnik - fałszywe?Living dywan lub dlaczego Rozchodnik - fałszywe?
Rozchodnik kompaktowyRozchodnik kompaktowy
Rozchodnik StahlRozchodnik Stahl
Pełzanie sedumPełzanie sedum
Linia RozchodnikLinia Rozchodnik
Warunki SedumWarunki Sedum
Morgan RozchodnikMorgan Rozchodnik
» » » Sedum false
© 2022 ProSadGuru.com