ProSadGuru.com

Miskant: opis, powielanie, pielęgnacja, sadzenie, wykorzystanie ogród, zdjęcie, odmian i gatunków

Miskant: opis, powielanie, pielęgnacja, sadzenie, wykorzystanie ogród, zdjęcie, odmian i gatunków

Gatunki tego rodzaju są atrakcyjne przede wszystkim pąki. Długie gałązki nezhnoopushennye z wdziękiem opadające szczyty zebrane kwiatostany palmitynian które zdobią wysokie (w ludzkiej wzrostu) porośnięte sierpnia do późnej jesieni.

Miskant higrofilnych, więc najlepiej jest do potrącenia ich z powrotem planu staw lub ozdobić rowu, ogrodzenia. Ten pochodzący z Dalekiego Wschodu będzie wymagać słonecznym położeniu. W strefie środkowej to nie zamarza.

Rozmnażane wegetatywnie miskant. Ciekawy dekoracyjny forma Zebrina poprzecznymi złotymi paskami na liściach.

Zioło to jest uważane za bardzo ciepłolubne i malozimostoykim. Moje wieloletnie doświadczenie w uprawie miskant giganta w północno-wschodniej Białorusi pozwala obalić stereotyp na jego niską zimotrwalosc.

Pierwszy znajomy z tego wspaniałego zakładu miała miejsce dziesięć lat temu. Przechodząc praktyki w szkółkach w Dolnej Saksonii (Niemcy), zostałem uderzony przez różnych roślin uprawnych tam.

Wśród wielu gatunków roślin przykuł moją uwagę i miskant olbrzymi. Nic takiego nigdy nie widział w ich rodzimych ziem. Wychowywał się tu z wielkimi kępami, osiągając wysokość 3-4 metrów. Niemcy oczywiście słabość do tego zioła, gdyż jest uprawiana tam bardzo często.

Opcje dotyczące korzystania w miskant sadzenia były różne - przy ścianach budynków, na skraju trawnika, lub nawet w centrum miasta, na nabrzeżu ... W prawie wszystkich przypadkach, miskant twierdził, że jest tasiemiec.

Było wielkie pragnienie, aby rozwijać ten gigant w domu. Ale niemieccy specjaliści współpracownicy byli sceptyczni co do perspektyw mojego pomysłu. Od kilku lat, w rzeczywistości, miałem cierpieć.

W pierwszej połowie zimy przyniósł i posadzone kłącza jesienią zostały zamrożone. Druga część dobrze przezimował w piwnicy, a wiosną Podzieliłem je na kilka części i posadzone w ziemi.

Pierwszych latach po posadzeniu Miscanthus słabo rozwiniętych oraz osiągnęła prawie dwa metry wysokości. Rośliny nie mają jedną dekoracyjną i tropikalny urok, podobnie jak w Niemczech. Nadal staranności opłaciło.

Dziś, po dziesięciu latach ciężkiej pracy, błędów i rozczarowań, jestem dumny, że miskant olbrzymi sukces przystosowane do naszych warunków glebowych i klimatycznych.

Rośliny są teraz osiągając wysokość trzech i pół metra. W moim ogrodzie rośnie kilka dość duże krzewy trawy. Tylko jeden z nich, ja żywić. Nawet w trudnych, mało śniegu zimą, kiedy zimno przez długi czas utrzymywała się poniżej -30 ° C., Cała kuskus przeżyłeś.

Jednak „obudziliśmy się roślinę” W roku jest już za późno - pod koniec maja. Wynika to z faktu, że rośliny zostały zamrożone przykrytych opończą najbardziej rozwinięte pąki na górze kłącza. A-up uśpionych pąków u dołu kłącza trwało dłużej.

Jakie są sekrety uprawy miskanta? Ich mały. Najważniejsze - to lokalny, dobrze dostosowany materiałów siewnych.

Olbrzymie Miscanthus - ciepło i wilgoć miłości kultury. On nie toleruje suchą, piaszczystą glebę. rośliny pozycjonowania trzeba słoneczne, osłonięte od silnych i zimnych wiatrów miejscu. W miejscach, przewiewny, rośliny ozdobne zmniejszona ze względu na powtarzające się łamanie liści. Przed posadzeniem konieczne jest ustalenie właściwego miejsca.

Rosnąć w jednym miejscu może być wiele lat, stale zwiększając średnicę buszu i jednocześnie dekoracyjności. Przesadzają duży krzew miskant łatwe.

Pierwsze jeden lub dwa lata po posadzeniu, młody krzew rośnie stosunkowo powoli, zwykle osiągając wysokość 2-2,5 m. Dopiero później, kiedy roślina jest dobrze ugruntowana i zdobyć siłę, to będzie gotowy, aby pokazać całą swoją olbrzymią siłę i piękno.

Pierwsze kilka lat, konieczne jest, aby schronienia młode krzewy. I żywił miskant własną liści.

Reszta opieką miskant normalnych. Przy suchej pogodzie potrzeba nawadniania, szczególnie w okresie intensywnego wzrostu. Ostry deficyt wilgoci może znacznie spowolnić wzrost pędów.

Do szybkiego wzrostu roślin w pierwszej połowie sezonu wymaga podawania płynne nawozy organiczne lub mineralne z frakcją o wysokiej zawartości azotu. Od połowy lipca karmienia stopniowo zmniejszana. Od sierpnia, pożądane jest, aby nie wprowadzać azot. W przeciwnym razie będzie to negatywnie wpłynąć zimotrwalosc.

Jestem pewien, że jest to ciekawe zioło spodoba się wielu miłośników roślin ...

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Trawy ozdobne: miskant temat z własnego doświadczenia Tatiana ZheltovskyTrawy ozdobne: miskant temat z własnego doświadczenia Tatiana Zheltovsky
Geranium: opis, powielanie, pielęgnacja, sadzenie, wykorzystanie ogród, zdjęcie, odmian i gatunkówGeranium: opis, powielanie, pielęgnacja, sadzenie, wykorzystanie ogród, zdjęcie, odmian i gatunków
Acacia: opis, powielanie, pielęgnacja, sadzenie, wykorzystanie ogród, zdjęcie, odmian i gatunkówAcacia: opis, powielanie, pielęgnacja, sadzenie, wykorzystanie ogród, zdjęcie, odmian i gatunków
Kostrzewa: opis, powielanie, pielęgnacja, sadzenie, wykorzystanie ogród, zdjęcie, odmian i gatunkówKostrzewa: opis, powielanie, pielęgnacja, sadzenie, wykorzystanie ogród, zdjęcie, odmian i gatunków
Canary: opis, powielanie, pielęgnacja, sadzenie, wykorzystanie ogród, zdjęcie, odmian i gatunkówCanary: opis, powielanie, pielęgnacja, sadzenie, wykorzystanie ogród, zdjęcie, odmian i gatunków
Trawy ozdobne w ogrodzieTrawy ozdobne w ogrodzie
Anafalis: opis, powielanie, pielęgnacja, sadzenie, wykorzystanie ogród, zdjęcie, odmian i gatunkówAnafalis: opis, powielanie, pielęgnacja, sadzenie, wykorzystanie ogród, zdjęcie, odmian i gatunków
Okucie: opis, powielanie, pielęgnacja, sadzenie, wykorzystanie ogród, zdjęcie, odmian i gatunkówOkucie: opis, powielanie, pielęgnacja, sadzenie, wykorzystanie ogród, zdjęcie, odmian i gatunków
Feverweed (eringium: opis, powielanie, pielęgnacja, sadzenie, wykorzystanie ogród, zdjęcie, odmian…Feverweed (eringium: opis, powielanie, pielęgnacja, sadzenie, wykorzystanie ogród, zdjęcie, odmian…
Vodokras: opis, powielanie, pielęgnacja, sadzenie, wykorzystanie ogród, zdjęcie, odmian i gatunkówVodokras: opis, powielanie, pielęgnacja, sadzenie, wykorzystanie ogród, zdjęcie, odmian i gatunków
» » » Miskant: opis, powielanie, pielęgnacja, sadzenie, wykorzystanie ogród, zdjęcie, odmian i gatunków
© 2022 ProSadGuru.com