ProSadGuru.com

Skalnica

19014229745731c3a2ed6224.85510127

Nazwa tego gatunku pochodzi od słowa łacińskiego SAXUM - kamień i frage - przerwa. Te zimozielone byliny są naprawdę w stanie rosnąć na skałach i prawie nagie skały. W naturze, są często spotykane na wapienia i granitu.

Małe liście tworzące rozety, szaro-zielony z zębami na krawędzi. Wiechy małych kwiatów siedzi na długich szypułkach. Malowanie światłem białym, żółtym, czerwonym.

Te małe roślinki (4-8 cm wysokości) bardzo dekoracyjny. Kwitnie w maju - czerwcu.

Zastosowanie skalnica w ogrodzie

Skalnica umieszcza się na północnych i wschodnich stokach kamieni, ale tego rodzaju pożądanych roślin w glebie próchnicy, gdzie tworzy gęste zarośla. Używany do ogrodów skalnych.

reprodukcja skalnica

To rozmnażane przez szczepienie skalnica lato i podział kłączy.

Wideo: Young i skalnica

Dotknięte szary rot, rdza, mączniak, liść plamienie i nicieni.

Skalnica Arends rosnące na mojej stronie jest już 6 lat, ona ma do mnie jako guzek wielkości zielonego mchu dłoni.

Wideo: skalnica pielęgnacja

Miejsce dla niego od razu wybrał słoneczny, więc musiały być często podlewane. Po pewnym czasie, guzek przekształcony w pięknym zielonym dywanie, że na początku maja, „dostał” drugą kondygnację - cały dywan jasne kwiaty na smukłych nogach. Z biegiem czasu, to piękno trochę blada, a po 3-4 tygodniach i wszystko się skończyło.

Wyblakłe łodygi kwiatowe wyciąć równo u podstawy. Pad ponownie zaświeci się na zielono, a rośnie nowa siła, skoro nie musi wydatkować energię na nasionach dojrzewających.

Zauważyłem, że kiedy jest bardzo gorąco, integralność „dywan” naruszają łysiny - wyschły bazy gniazd. Plamki te idę spać ze świeżej ziemi i podlewać częściej. stopniowo dokręcać, a ściana osłonowa znowu wygląda atrakcyjnie.

Nieco później, moja strona jest uzupełniana skalnica tych samych gatunków tylko z białych kwiatów, które ja już posadzone w półcieniu, gdzie nie zirytować palącym promienie południowego słońca.

Skalnica i szybko rosła. Kwiaty belotsvetkovaya skalnica później, ale także w maju. Cóż propagowane rozety i nasiona.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Skalnica pokój i dbać o niąSkalnica pokój i dbać o nią
Rosnące z nasion saxifrage kłopotliwe ale satysfakcjonująceRosnące z nasion saxifrage kłopotliwe ale satysfakcjonujące
BadanBadan
Mszaków skalnica w alpejskim wzgórzuMszaków skalnica w alpejskim wzgórzu
Arends skalnicaArends skalnica
Skalnica komnatnaya.vyraschivanie i pielęgnacjaSkalnica komnatnaya.vyraschivanie i pielęgnacja
Saxifrage - roślina leczniczaSaxifrage - roślina lecznicza
Lata skalnicaLata skalnica
Badan serdtselistnyBadan serdtselistny
Skalnica w ogrodzie kwiatowymSkalnica w ogrodzie kwiatowym
» » » Skalnica
© 2022 ProSadGuru.com