ProSadGuru.com

Zapisz korzenie dalii

Wideo: 3 sposoby przygotowania dalie na zimę !!! Podział bulw dalii, dalie Przezimowanie

 Dalie zachwyci nas swoich różnorodnych i pięknych kwiatów od połowy lata do najbardziej mróz. Rosną te nadzwyczajne rośliny nie dają wielką złożoność, ale aby zachować korzenie dalii na następny sadzenia - nie jest łatwym zadaniem. Wiele dalie odstraszyć miłośników złożoności przechowywania. Wiedza z sekretów przechowywania bulw włączyć tę aktywność w przyjemny proces.

kopanie dalia

Kopanie bulwy dalii musi być koniecznie od razu po pierwszym mrozem. Bulwy Nevykopannye może się poluzować, jeśli zaczną kiełkować. Ostrożnie wykopano klubnikorni należy przemywa się, suszy i po 5-7 dniach, w celu wprowadzenia do poprohladney zadubleniya skóry.

Film: Jak i kiedy wykopać dalie, jak przechowywać dalie

Utrzymanie korzenie dalii

Przechowywanie w mieszaninach luzem. Jako materiałów sypkich stosowanych piasek, wermikulit, gruntu lub suchego mchu. Bulwy są zagięte do skrzynek i wlać mieszaninę. Od góry, aby zamknąć papier. Lepiej trzymać w piwnicy.
Woskowanie bulwy. Wykopano korzenie i przygotowane do dzielenia delenki szybko zanurzono w parafinie. Parafina może kupić fabrykę lub stopienia gospodarczego świecę. Następnie dodać korzenie w każdym pudełku. Ważne jest, że ta procedura powinna być przeprowadzona w ciągu dnia po kopaniu, więc jest jeszcze wilgoć w bulwach. Bulwy w parafinie dobrze utrzymane w chłodnym miejscu mieszkania, na balkonie, na poddaszu.
Przechowywanie w folię. Jest to najprostszy i najłatwiejszy sposób, aby utrzymać bulwy. Film Food bulwiaste zatrzymuje wilgoć. Optymalna temperatura przechowywania dla tych + 5-7 ° C.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Dahlia - Królowa jesieniąDahlia - Królowa jesienią
Prawidłowa pielęgnacja bulwy daliiPrawidłowa pielęgnacja bulwy dalii
Kiedy jest najlepiej sadzić dalie.Kiedy jest najlepiej sadzić dalie.
Wieloletnich i rocznych daliaWieloletnich i rocznych dalia
Nasiona Dahlia są uprawiane jako jednoroczneNasiona Dahlia są uprawiane jako jednoroczne
Zapisywanie dalie zimaZapisywanie dalie zima
Przechowywanie bulw daliiPrzechowywanie bulw dalii
Jak przechowywać bulwy dalii w zimie?Jak przechowywać bulwy dalii w zimie?
Jak rosną dalieJak rosną dalie
Dalia reprodukcjiDalia reprodukcji
» » » Zapisz korzenie dalii
© 2022 ProSadGuru.com