ProSadGuru.com

Nowe stare okna lub okna w starych klatek

Okno z nowym oszkleniem


Od kilku lat, zostały stopniowo nagrzewa moim ogrodzie szopę. I to jest to, że kiedy go zbudowano, plan był na pobyt w kraju, tylko w cieplejszych miesiącach. Ale im bardziej ogród otaczający dom, stał się jak prawdziwy ogród, tym bardziej chcą pozostać dłużej na zewnątrz, przed mrozem, a nawet w zimie, aby zatrzymać się trochę. 

Ale mój dom jest zbyt jasny, ten domek letni. Na wysokiej bazy gruzu, włożyliśmy zbieranie tarcza drewniana Altana. Oblegli go w pół cegły, nawet cegły. Minęło 10 lat i mamy podgrzać trochę ściany. Pomiędzy płyty okładzinowe i ceg betonowa barierę dla pary i mineralnego „ISOVER”. Stało się znacznie cieplej, mimo że bardzo Cegła była tak niskiej jakości, że gdy wzięliśmy wewnętrzne listwy elewacyjne, fugi cementowe nagle przebił jasnym świetle słonecznym. To było zabawne i smutne - hack my wsunął budowniczych!

Dobrze. Mamy ocieplić ściany, ale były dość duże odstępy między ramkami okien i ścian. W związku z tym mąż zabrał osłonek z ulicy i wiał szczelina pianę. Ale co ciekawe stało potem.

Ramy okienne były kompletne z domu i zapewniają przeszklenia w jednym oknie. Zostało to zrobione. Ale takie okna są zbyt duże straty ciepła. Dziwnie Konopat szczelina i szkło pojedyncze sami serdecznie pielęgnować złe. można umieścić drugą klatkę. Ale po zastanowieniu, to inne rozwiązanie.

Planowałem zrobić w oknach starych drewnianych ramkach. Warianty miał dwa pomysły. Pierwszy - dodać kolejną szkła do istniejących nawierzchni pomiędzy nimi na obwodzie cienkie drewniane uszczelki-reechki i mocowania drugiego szkła, ale najprawdopodobniej nie listwy przyszybowej, ponieważ rowku ościeżnicy nie jest wystarczający, a nakładka reechkoy.
Jeśli wykonane przy użyciu silikonu, masz dość szczelnej obudowie szklanej. 

Druga opcja to zamówienie na okna szklane z najmniejszą możliwą szczeliną pomiędzy opakowania szklanego, aby pasowały do ​​istniejącego rowka ramy.
Informacje na tej stronie są zachęcające roślinę. Moje wstępne obliczenia oparte na cenach fabrycznych nie były tak wielkie rzeczy. Jeśli porównać cenę najtańszych okien plastikowych i okien szybami podwójnymi szybami w istniejącej ramki, okazuje się, że plastik jest droższy niż co najmniej 5 razy! 

Wideo: Ocieplenie domy .Steklopakety okien drewnianych wraz z ich rąk. Alternatywą okna PCV

Na tym i postanowiłem zrobić. Rozmiary wyjęte ze starych ram okiennych (dobrze, że mają dobrze zachowane, chroniony przez okiennice) i wysłać je do fabryki. Oszukał mnie (moje obliczenia były poprawne), wzięliśmy zamówienie iw ciągu tygodnia wszystkie okna były gotowe. 

Oto, co podwójnie oszklone okna dla szyb

Film: Jak izolować okien drewnianych o 100%. lifehack

oszklony

Dwie szklane z uszczelnieniem metalowym o szerokości 6 mm, są uszczelnione za pomocą gumowej połączone obwodzie. 6 mm - to minimalny odstęp pomiędzy szybami. Każdy szkła o grubości 4 mm. Całkowita dwa szkła 4 mm oraz 6 mm szczelina ma grubość 16 mm szkła. Okazało się, że taki rowek pod szkłem na moich ramek.

Wideo: montaż okien plastikowych Technologii od A do Z

Nowe stare okna lub okna w starych klatek

Do pracy, muszę następujące narzędzia i materiały: śrubokręt, młotek, śrubki, śrubokręty, przezroczystą rurkę silikonową i broń dla niej. Silikon zajęło sporo, około jednej rurki na polu.

Nowe stare okna lub okna w starych klatek

Potem wyjął starych listew przyszybowych 

Nowe stare okna lub okna w starych klatek

shtapiki stary


Oni po prostu przechowywane na gwoździu, więc to było bardzo łatwe do zrobienia z prostym wkrętak z płaskim grotem.

Po wyzwoleniu ościeżnicy z listew szkło jest bardzo proste do usunięcia. Że wyglądała ramki bez szkła 

tylko ramka

Następnie kawałek po usunięciu puste gniazdo z utwardzonej to „kiełbasa” silikon.

silikonowe


Na tej „kiełbasa” umieścić podwójne szyby. Należy powiedzieć, że silikon jest bardzo dobra i prlegaet pakiet zherzhit w ramie, nawet bez dodatkowego mocowania. 
przeszklone silikon


Następnie, w trakcie poszedł umówiony planochki. Miały one zastąpić tradycyjnych listew przyszybowych w takich przypadkach mocowania szyby w ramie. Mam je wstępnie szlifowane (dobrze szlifierka tam skromny - znacznie ułatwia pracę), a następnie moczone Lazur do drewna i ciąć w pożądanym rozmiarze. Ja również pomogły obniżyć maszynę - syn dał urodzinowy elektronozhovku :) Bez niej byłoby muszę majstrować dużo dłużej i wywierać większą siłę.

Te są obecnie Kształtki planochki:

pręty

Następnym krokiem było zastosowanie silikonowych bezpośrednio na obwodzie szyby zespolonej.

Silikonowej szyby

i górnej części spiekanych „pad” gotowych taśm

Mocowanie listew szklanych

Dostajemy to takie okna

Stare okna z nowym oszkleniem

Moje okna są umieszczane w odwrotnej otwierać do wewnątrz, ponieważ poza nasze okiennice. W związku z tym, kulki szyby są ramkami I z zewnątrz wyglądać 

Wideo: Renowacja okien drewnianych

Listew na zewnątrz ramy

Efektem prac nie wolno czekać. Dom był bardzo cichy, prawie niesłyszalne dźwięki ulicy. A wcześniej nie mogłem umieścić jego wnuk, więc wszystko było słychać. 
Kilka dni później przyszedł cyklon, bardzo zimno i ma bardzo silny wiatr. Po pierwsze, w takich przypadkach, zasłony na oknach, udaliśmy się trząść. A teraz - pełny spokój :)) Jestem bardzo zadowolony z wykonanej pracy. Oraz oszczędności :)))

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Izolować okien, drzwi i fasadIzolować okien, drzwi i fasad
Altana dla ogroduAltana dla ogrodu
W obliczu frontuW obliczu frontu
Ścieżki w ogrodzieŚcieżki w ogrodzie
Pomysły na letnich pawilonów z drewnaPomysły na letnich pawilonów z drewna
MinipiekarnikMinipiekarnik
Jak zrobić łóżko z cegieł z rękami?Jak zrobić łóżko z cegieł z rękami?
Jak szybko ogrzać dom kraj: 3 ważne warunkiJak szybko ogrzać dom kraj: 3 ważne warunki
Domek i wszystko, wszystko, wszystko !!!Domek i wszystko, wszystko, wszystko !!!
Mój ogród - moja „miejsce mocy”Mój ogród - moja „miejsce mocy”
» » » Nowe stare okna lub okna w starych klatek
© 2022 ProSadGuru.com