ProSadGuru.com

Montaż dachu łupków z rękami

Dach - w domu głowa. To nie jest popularne wyrażenie, a stanem faktycznym. Dlatego, jego konstrukcja powinna być traktowana poważnie: najpierw zrozumieć teorię jasno zrozumieć cały proces, a następnie zaopatrzyć się w niezbędne materiały, narzędzia i sprzęt ochrony osobistej. A dopiero potem przystąpić bezpośrednio do prac budowlanych. Wcześniej już omówiony proces instalacji łupków dach, ale tylko w kategoriach ogólnych. Dziś porozmawiajmy o tym szczegółowo, zwracając uwagę na istotne subtelności i niuansów.

Budowanie dach własnymi rękami.

Jeśli nadal masz wątpliwości, można obsługiwać samemu, proponujemy zapoznanie się z wyborem inspirujących przykładów w konkursie sekcji artystów kraju.

Jaki rodzaj dachu jest najczęściej postrzegane na zwykłym letnim domu (nie będziemy uwzględniać wiejskie wille i luksusowe wille)? Oczywiście, dach dwuspadowy z łupków. Zapotrzebowanie na takich struktur jest spowodowane przez kilka czynników:

 • łupek - materiał względnie tani;
 • Wykazy slating często pozostają po zadaszenia z sąsiadami (zwykle materiał jest przenoszony z rezerwą), więc może po prostu wykupić właścicielom więcej opłacalny cena;
 • podnieść dach można własne, bez udziału obcych - tylko przez jedną lub dwie osoby, czy arkusze są zbyt ciężkie.

Slate: zalety i wady

Zanim pójdziesz na zakupy łupków powinien być jak najbardziej szczegółowy, aby zbadać wszystkie istotne informacje na temat materiału, tak aby później nie być rozczarowany swoim wyborem.

Slate zalety to:

 • trwałość i niezawodność;
 • rozsądna cena;
 • utrzymanie wysokiej wydajności w różnych warunkach klimatycznych;
 • materiał nie boi korozji i ekspozycji na światło słoneczne;
 • W ogniu arkusze nie będą wspierać spalania (nie palny);
 • ostrożny demontaż pozwoliłoby ponownie korzystać z łupków.

Łupek.

Wady Slate:

 • waga arkusz, który uniemożliwia (lub komplikuje) Instalacja jednej osobie. W zależności od profilu typu 1 blachy łupków waży od 23 do 35 kg;
 • Nie zapewnia pełną szczelność na styku (skrzyżowanie) arkuszy;
 • azbest, który jest częścią łupków jest uważana za niebezpieczną substancję dla zdrowia człowieka.

Jednak wszystkie te wady nie są istotne, ponieważ ich wpływ może być tyle, aby wygładzić. Na przykład, aby poradzić sobie z wagą arkusza poprzez wprowadzenie procesu obróbki więcej asystentów i dodatkowo wyciekaniu celu objąć szczeliwa.

Film: Jak na pokrycie własnego dachu łupków

Oddzielnie chcą mieszkać w sprawie niedawnego braku łupków - zawierała ona cementu azbestowego. Tak, ta substancja może powodować wiele chorób układu oddechowego. Jednak w tym, że musi dostać się do wnętrza organizmu. Oznacza to, że w normalnym arkusz stan łupków nie stanowią żadnego zagrożenia dla ludzi. Potencjalne zagrożenie dla produkcji niedźwiedzie (ryzyko dla naszego przypadku nie ma znaczenia) i przetwarzania materiału, na przykład, piłowanie. Ale można po prostu uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji - cięcie klaps zawsze stoją po stronie zawietrznej i należy używać respiratora.

Montaż dachu łupków

Tak więc, nasze wyzwanie: stworzyć dwuspadowym dachem łupek. Rozważmy proces szczegółowo na przykładzie konstrukcji dachu na budynku z czterech ścian - bez płyt lub betonu pad.

Pierwszy etap - wykazując belek nośnych

Sama praca może być podzielony na kilka podetapów.

proces przygotowawczy. Belki początkowo polecane pokrycie przeciwgrzybiczy związek, który chroni drewno podczas pracy. Te miejsca, które stykają się ze ścianami - bardziej bezpieczne pomocą pokrycia dachowego. Biorąc pod uwagę, że pierwsza i ostatnia belka będzie całkowicie leżą w kamieniu, powinny one obejmować ochronę na całej długości. Sprawiają, że dość łatwo za pomocą pistoletu na zszywki, co zagwarantuje pokrycie dachowe na powierzchni drewnianych.

Wideo: Slate. Jak pokryć dach łupek svomi rękach. Najprostszym sposobem, aby położyć shifer.Oshibki !!!

instalacja. Belki są zamontowane równolegle do siebie i pod kątem prostym do ścian dwóch wybranych losowo (wzdłuż lub w poprzek pokojowa).

Mocowania elementów nośnych. Będzie to wymagało młotek, małe kawałki solidnego wzmocnienia i drutu wiążącego. Postępuje się w sposób następujący:

 • pod każdej wiązki pomiędzy ostatnim i przedostatnim następna kostka wywierconym otworze;
 • włożeniu okucia - jej długość powinna być na tyle, że kończy się trochę ciekawski;
 • poprzez wiązanie zaciskania drutu belki będzie uchwytu;
 • Odległość pomiędzy drewnianymi belkami nie przekracza 1 m. Jeżeli długość ścian nie określić wszystkie belki uwagę w tym stanie, długość szczeliny jest zalecany w celu zmniejszenia, czy wszystkie elementy zostały umieszczone w tej samej odległości od siebie. Należy wziąć pod uwagę fakt, że pierwsza i ostatnia belka jest zamontowany na granicach zewnętrznych ścianach.

Często zdarza się, że zainstalowane elementy (belki) mają różne długości. Co robić? Jest to dość proste:
 1. Z ruletki pożądanej wielkości oznaczonej na zewnętrznych belkach;
 2. Naprężony kabel (łańcuch, lina rybacka) znaku linii;
 3. Wszystko, co wykracza poza wyznaczonymi granicami - cut.

Faktycznie, cały proces jest wyraźnie przedstawione na schemacie:

Montaż belek nośnych

Legenda:

 1. belki nośne.
 2. Ściany budynku.
 3. Nić do ustanowienia kontroli bary rozmiary.
 4. Części belek do cięcia.

Drugi etap - instalacja krokwiami

Krokwie - mając elementy konstrukcyjne, to znaczy te, które są odpowiedzialne za sztywności, wytrzymałości i stabilności dachu. Natychmiast nasuwa się pytanie - w jaki sposób zainstalować krokwie w tej samej płaszczyźnie względem siebie? Najprostszym sposobem, aby to zrobić za pomocą dodatkowych układów, które są budowane na czas i zdemontowane po zakończeniu wszystkich prac.

Jak to zrobić:

 • cięcia kilku płyt o tej samej wielkości, których długość jest nieco mniejsza niż planowanego całkowitej wysokości części wewnętrznej wzniesiony na dachu;
 • zamocować je na zewnętrznych belkach nośnych, jak również w kilku podobnych elementów. Konieczne jest, że obok kalenicy nie miał ugięcie;
 • umieścić na belkach drewnianych i naprawić.

Okazuje się, o tym wzorem:

Konstrukcja do mocowania krokwi.

Wideo: Ustawianie krokwie z rękami

Legenda:

 1. dom mur.
 2. belki nośne.
 3. Konstrukcje tymczasowe w celu ułatwienia wydawania krokwiami.

Teraz można ustawić krokwie. Dolne części belek wycina zgodnie z pożądanym kątem i są ustalane w każdej podporze, za pomocą szeregu długich gwoździ. W górnej części niekoniecznie dokonania wykończenia - wystarczy zamocować elementy do siebie, naprawić paznokcie, a dopiero potem usunąć wszystkie niepotrzebne. Na tym etapie, krokwie są przechowywane, w przeważającej części, ze względu na nasze tymczasowych struktur. Zanim ją oczyścić, trzeba zainstalować dodatkowe usztywnienie - stałe. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest jeden, który jest przedstawiony na poniższym schemacie - to pozwala na bardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni poddasza:

Mocowania krokwi.

Wideo: Umieszcza Slate poprawnie

Legenda:

 1. Ściany dworek.
 2. Krokwiami.
 3. Projektowanie dla doczesnych dachowych mocujących.
 4. Stałe krokwie systemów utrwalania.
 5. Części, które trzeba wyciąć po zamontowaniu wszystkich elementów.
 6. Wspornik.

Trzeci etap - izolację i powłoki

izolacja. Jest ważnym elementem w ogólnej konstrukcji dachu łupków, biorąc pod uwagę fakt, że na skrzyżowaniach z liści może być brakujące przecieki. Potrzeba na to jak istnieje inny powód - nowoczesne arkusze łupków, niestety, gorszej jakości z ich odpowiednikami, którzy produkowali w czasach sowieckich. Oczywiście, łupek jest woda, ale może wchłonąć go jak gąbka, rozłożenie wilgoci na drewnianych elementów konstrukcyjnych, strych i dalej w dół - dom kraj mieszkań. Pomoże to uniknąć izolacji, który rozprzestrzenia się na konkretnej technologii:
 • materiał izolacyjny jest określone prostopadłe do krokwi określonych;
 • Praca rozpoczyna się w dolnym rzędzie, stopniowo wspina się. Z każdym kolejnym Następnie należy zrobić niewiele wspólnego poprzednia warstwa izolacji określonego;
 • Konsolidację materiału najlepiej jest użyć pistoletu na zszywki.

Izolacji i powłok.

toczenie. Oczywiście, ty i cały dach pokryty lasem, ale czy to wystarczy, że pojedynczy arkusz z łupków są cztery płyty. Średnia wysokość tego materiału - 175 cm, to znaczy elementy listwy powinny znajdować się w odległości nie większej niż 45 cm. Aby naprawić paznokcie są powszechnie stosowane, który jest podłączony do listwy deski do krokwi.

Końcowy etap - instalacja z łupków

Przede wszystkim konieczne jest, aby wyciągnąć przewód sterujący, który minie limit niższej liczby ułożonych arkuszy. Oczywiście, to nie można zrobić, ale zawsze jest szansa na jakiś przemieszczenia łupków, może ostatecznie okazać się nie miły obraz. Materiał powinien być montowane w rzędach - w górę. Druga warstwa jest nakładana na pierwszą łupków (dokładnie fali) i tak dalej. Skonsolidować arkusze wymagają specjalnych gwoździ na dachu - mają znaczną długość i powiększenie kapelusz. Czasami - a nawet gumowa podkładka, ale jest to bardzo rzadkie.

Technologia Slate montażu:

 • pierwszy wiersz arkusza jest ustalony początkowo tylko dolne dwa paznokcie, które są wbite w pierwszym rzędzie skrzynek;
 • drugi rząd płytek układa się pokrywają, tak, aby móc jednocześnie do napędu elementów złącznych do czwartego łat planszowych i arkuszy w pierwszej i drugiej serii;
 • W ten sposób cały materiał jest przymocowany do górnej części dachu.

Istnieje możliwość, że skrajne górne i łupków arkusze zostały podcięte. Będzie to wymagało, aby zrobić szlifierkę z płyty z kamienia, jak również nosić maski - aby chronić płuca przed wnikaniem pyłu.

Cięcie łupków szlifierki.

Aby zakończyć instalację dachu potrzeby procesu zrobić dwie rzeczy:

 • zestaw koń. Zwykle element jest wykonany z metalu, więc nie wymaga specjalnych śrub mocujących o dużej głowy i wkrętaka.
 • Bend gwoździe dekarskie. Krok ten jest również bardzo ważne. Jeśli to nie nastąpi, wiatr może stopniowo osłabić i zakłócać płyty montażowe.

To jest to, łupki dach gotowy. Można wytrzeć pot z czoła i dumą podziwiać jego dzieło. I trzeba było zbudować dach z rękami? Co było najtrudniejsze i jak przezwyciężyć trudności?

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Ogrodnictwo dachyOgrodnictwo dachy
Seam dachowe: plusy i minusySeam dachowe: plusy i minusy
Ogród na dachu domuOgród na dachu domu
Rozszerzenie kapitał do domu na wsi z rękamiRozszerzenie kapitał do domu na wsi z rękami
Montaż tarasu na dachuMontaż tarasu na dachu
Zielony dach z rękamiZielony dach z rękami
Stosowanie poliwęglanuStosowanie poliwęglanu
Dom naszych marzeń!Dom naszych marzeń!
12 Pomysły na zielone dachy12 Pomysły na zielone dachy
Jak zrobić grilla na dachu ogród z rękamiJak zrobić grilla na dachu ogród z rękami
» » » Montaż dachu łupków z rękami
© 2022 ProSadGuru.com