ProSadGuru.com

Phalaenopsis w domu: Pielęgnacja (P1

Phalaenopsis w domuKiedyś powiedziano mi, jak byłam kochanką Phalaenopsis (w artykule "podlewanie storczyków„). Ale chciałbym powiedzieć coś więcej na temat funkcji konserwacji i pielęgnacji tego kwiatu. Jest to najtańszy i najbardziej popularne wśród ogrodników przybyszów rodzaj storczyków. Uważa się, że Phalaenopsis mało wymagające i łatwe w uprawie. Jednak, jak wynika z mojego doświadczenia, każda roślina wymaga specjalnego podejścia, a przede wszystkim - egzotyczne. Tak, jak się rozwijać Phalaenopsis w domu.

Phalaenopsis w domu

Kiedy dostałam pierwszy Phalaenopsis, ja nie wiem nic na temat dbania o storczyki znać. Dlatego moje pierwsze egzotyczne zmarł. Ale drugi byłem dużo bardziej ostrożny. I w rezultacie, mam wciąż żyje i żyć od czasu do czasu szczęśliwe nowe kolory. Dlatego należy jeszcze znać zasady opieki, i nie sądzę, że są te zasady są tak skomplikowane, że do uprawy Phalaenopsis nie warto podjąć. Wręcz przeciwnie, wszystko jest bardzo proste, po prostu nie całkiem jak w innych zakładach.

Jak wybrać Phalaenopsis

W trosce o Phalaenopsis w domuMożesz być zaskoczony, ale wybrać Phalaenopsis w sklepie nie ma na wybarwienia, oraz w jaki sposób zdrowy to wygląda. Co to oznacza dla zdrowia storczyka? Przede wszystkim, jest to zielony (lub niebiesko-zielony) korzenie. Jeśli dużo brązowej, a następnie starego zakładu. Ważne jest również, że Phalaenopsis mają gęste zielone liście bez uszkodzeń. Pozwoliło to naturalne żółknięcie dolnych liści, a także lekkie rysy lub pęknięcia na nich.

Stosunkowo kwiaty, bym zdecydował się na przykład, która ma kwiaty na strzałkę kilku ciasnych pąków. I wtedy z pewnością docenią dłuższe kwitnienie Phalaenopsis.

Roślina z zakupem może być trochę przechył na bok, aby zobaczyć, czy to mocno siedzi w puli. Jeśli Fanenopsis zwijania, jak gotowe do upadku, mówi się, że korzenie wewnątrz doniczki słaby i może chora.

Temperatura, wilgotność, oświetlenie

Wybór Phalaenopsis, trzeba myśleć z wyprzedzeniem, gdzie będzie stoisz. Po tym wszystkim, w miejscu gdzie jest niewystarczające światło, może uschnąć i, najprawdopodobniej, nie będzie kwitnąć. Storczyki - mieszkańcy słońcu tropików, więc doniczka z Phalaenopsis najlepiej umieścić na wschodnim lub południowo-wschodnim oknie. Jasne światło spalanie na bezpośrednie światło słoneczne nie jest konieczne, ale wystarczającej ilości światła rozproszonego jest mile widziane. Światło dzień dla Phalaenopsis powinno być 12-16 godzin.

PhalaenopsisBardziej Phalaenopsis jak wilgotne powietrze, więc nie umieścić wazon z kwiatem w pobliżu akumulatora.

Temperatura, idealny do uprawy Phalaenopsis w domu w okresie letnim, od 20 do 24 stopni, a zimą - od 16 do 18. Ale powiem ci szczerze, mój łatwo przeżył i niesamowite ciepło, które mieliśmy w lecie w ciągu ostatnich kilku lat. A + 15 ° C bez ogrzewania poza sezonem - również nie zaszkodzi kwiat. Nawiasem mówiąc, spadek temperatury (zmniejszenia), bardzo użyteczny w stymulowaniu kwitnienia Phalaenopsis. Jeśli można zorganizować różnicę między dniem i nocą w temperaturze 4-6 ° C, a to daje impuls do powstawania nerki do kwitnienia.

Czytaj kontynuację artykułu -
Podlewanie Phalaenopsis, przesadzania, nawóz

A także upewnić się, że pot nie stoi w przeciągu. Oznacza to, że różnica temperatur nie jest konieczne, aby zorganizować bezpośrednio pod otwartym oknem.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Phalaenopsis Orchid - idealny dla początkującychPhalaenopsis Orchid - idealny dla początkujących
Phalaenopsis Orchid miniPhalaenopsis Orchid mini
Phalaenopsis OrchideaPhalaenopsis Orchidea
Phalaenopsis. przeszczepPhalaenopsis. przeszczep
Storczyk phalaenopsis - opieka w domuStorczyk phalaenopsis - opieka w domu
Mój phalaenopsisMój phalaenopsis
Aby uzyskać informacje o tym, jak dbać o storczyki PhalaenopsisAby uzyskać informacje o tym, jak dbać o storczyki Phalaenopsis
Początek kwitnienia PhalaenopsisPoczątek kwitnienia Phalaenopsis
Jak to Phalaenopsis przeszczepJak to Phalaenopsis przeszczep
Jak dbać o storczyki Phalaenopsis w domuJak dbać o storczyki Phalaenopsis w domu
» » » Phalaenopsis w domu: Pielęgnacja (P1
© 2022 ProSadGuru.com