ProSadGuru.com

Hortensja

hortensjaCzy pamiętasz, co chcesz wyhodować kwiat we wczesnym dzieciństwie? A ja, bez względu na to jak śmiesznie brzmi to należy pamiętać, że nadal chce do przedszkola, tak, że dorastał w stoczni hortensja. Nie, oczywiście, nazwa rośliny ukochanej przeze mnie, nie wiedziałam (zwłaszcza, że ​​nazwisko jest trudne), ale podziwiałem go przez kilka godzin.

Wideo: Hortensja drzewo! Hodowla uchwyt!

Kiedy poszliśmy na spacer i wrócił, zawsze patrzył na luksusowych krzakach i czekał, kiedy kwitną. A kiedy pojawiają się niesamowite białych kul, zbliżających się prawdziwa uczta dla mnie!

Kiedy dorastał i zaczął zajmować się kwiatami, posadziłem drzewo hortensja całą wolną przestrzeń dziedzińca.

zawartość

Pielęgnacja drzew hortensja

Pomimo faktu, że rodzimy Hydrangea (hortensja krzewiasta) z Ameryki Północnej, mamy czuje się jak w domu. Jest uprawiana w otwartym polu, w szklarniach, a niektórzy eksperymentatorzy nawet w mieszkaniu. Jedyny problem z uprawy hortensje w domu jest to, że bardzo mało miejsca. Mimo to, w naturze drzewa hortensja - krzew od 1 do 3 metrów. W domu mogą rosnąć tylko do 1-1,5 m, ale nadal blisko rośliny. Do dekoracji mieszkań specjalnych odmian hortensji są obecnie wycofane - nie za duży, ale piękne kwiaty kwitnące. Na przykład, posadzone w domu Hydrangea macrophylla. Kwitnie wspaniałe pączki różowy (są purpurowe odmiany). Liczebność roślin mniej niż hortensji. są Hortensja paniculata.

Ale teraz mówimy konkretnie o drzewa hortensja. Botaniczna nazwa tej rośliny pochodzi od dwóch greckich słów: woda (Hydor) i naczynia (aggeion). I nic dziwnego - wszystkie odmiany hortensji kochają wilgoć. Tak więc głównym opieka reguła dla tego kwiatu - obfitego podlewania.

A jak już zauważył, ogród hortensja dobrze dostosowane do naszego klimatu. To dobrze kwitnienia krzew, transfery ciepła (z zastrzeżeniem obfite nawadnianie). Ponadto, tego rodzaju porównania z innymi powodzeniem dostosowuje się do gleby wapienne i niedostatecznego oświetlenia.

Gdzie posadzić drzewo hortensja

Jeśli zdecydujesz się na drzewo Hortensja, natychmiast spróbować przyciąć krzew do stałego miejsca. Do hodowli najlepiej użyć sadzonki cztery-pięć lat. Pomimo faktu, że roślina jest inna wytrzymałość, miałem jedno niefortunne doświadczenia z jej uprawy: okazało się, że drzewo hortensja nie lubi często przesadzane, i wydawało mi się w niewłaściwym miejscu, które mi je, a ja mam to przeniósł się do drugiego roku życia. Wskutek hortensji od dawna zakorzeniły się i rozkwitł 2 lat: nadal nie ma miejsca hortensja kwiat i drzewo-krzew i jego system korzeniowy nie lubi takich naprężeń.

Hortensja krzew drzewo

Jeśli kiełkujących siewek siebie, to najlepiej, aby przynajmniej przez pierwsze 3 lata żył i rosła w siłę w swoim domu, a następnie można dokonać obsługę puli na stałe miejsce w przyszłości.

Gleba dla drzewa hortensja

drzewo hortensja można użyć dowolnego. Nawet nieznaczna obecność wapiennych formacji nie przeszkodzi to rośnie. Ale jeśli masz opcje, wybierz lokalizację z żyznej gleby. Hortensja kocha gliny wzorzystą ziemi. Na obfite kwitnie hortensja że mówi się, że wyrósł i pachniało, potrzebuje opatrunku. W hortensje, które rosną w środowisku kwaśnym glebie, kolory są jaśniejsze, a sama roślina jest znakomita.

Dlatego też, jeśli witryna nie jest wystarczająco kwaśne gleby, podczas sadzenia w glebie, dodać torfu lub bràzowego ziemię, można dodać trocin.

drzewo hortensja roślin

Jak stosuje się podawanie sfermentowanego infuzji dziewanny. Aby uczynić go w wiadrze nawozu wlać 3 litry wody i pozostawić do fermentacji przez 3-4 dni. Następnie mieszaninę litr Czerpak wiadro rozcieńcza się w wodzie i roztwór ten wlano hortensja co 10-15 dni.

Podlewanie Hortensja drzewo

Chociaż tuleja hortensja wystarczająco wysokie jego system korzeniowy rośnie poziomo wzdłuż powierzchni. Dlatego kwiat tak cierpi z powodu braku wilgoci. hortensja być podlewane lato 2-3 razy w tygodniu. W powstawania ciepła w skorupy na powierzchni ziemi, konieczne jest, aby poluzować ziemi.

Hortensja kwiaty drzewo

Hortensja ogród zimowy, Oczywiście, nie woda. Jednak aby zapewnić korzeni wilgoci zimą, Hortensja, aby prawidłowo „zachować”. Po pierwsze, w przeddzień zimnie wynosi nie mniej niż tydzień, trzeba wlać go ciepłą wodą, ale jeśli mrozy nie uderzył, nie rób tego: część korzeń może zamarznąć. Bush pokrył stos opadłych liści. Można owinąć pnie od dolnej szmatką. A gdy spadnie śnieg, tworząc wokół krzewu zaspie.

Wideo: hortensja

drzewo hortensja oświetlenie

Nie jest wskazane, hortensja drzewo posadzone w słońcu. Ona będzie cierpieć z powodu braku wilgoci, i albo trzeba stale podlewać ją lub nerwowy ze względu na fakt, że nie kwitną w ogóle lub wyschnie. Najlepiej jest hortensja poczują się w półcieniu.

Jeśli masz możliwość, aby umieścić go pod ochroną ścianie lub dużego drzewa na południowej stronie - to będzie najlepszy.

Biały Hortensja Annabelle

drzewo hortensja reprodukcja

Najprostszym sposobem, aby dostać nowy hortensja krzew drzewo - prikopat sadzonki roślin dorosłych. Wiosną kaczek do ucieczki gruntu, utorować go w przekopanym płytki rowek w ziemi i przymocować za pomocą łuku drutu lub inaczej - Najważniejsze, że oddział nie odbiegają od ziemi. Ucieczka trzeba posypać ziemię i pojone stale. W sezonie trzeba 2-3 razy, aby wlać w górnej części ziemi. W rok później, na wiosnę przyszłego roku, będzie można sadzić i kopać nową lokalizację nowego drzewa hortensja krzew.

Propagowane przez ten zakład i sadzonek. Nawiasem mówiąc, w każdym razie od czasu do czasu będzie pojawiać cięcia sadzonki Hortensja, więc dlaczego nie spróbować je przystosować?

Kwiatostany na drzewo krzew hortensji

hortensje przycinanie drzew

łodygi gotowe wyjść z właścicielami podczas przycinanie roślin hortensji, więc jeśli chcesz umieścić w swoich hortensje i zauważył, że sąsiedzi wyciąć krzak - nie wahaj się zadać kilka ciętych gałęzi.

drzewo hortensja przycina rocznie. Wiosna czyścić stare, uszkodzone lub podmorzshie zimowych gałązek. Roczne pędy muszą zostać skrócony tak, że mieli od 3 do 5 par nerek. W upadek zwiędłych kwiatów usuwane są łamane gałązki i małe pędy.

Bardzo stary krzak, znacznie zakopane w ziemi, ale traci blask formach, mogą być cięte na jesieni prawie do pnia na wysokości 50 cm od ziemi. Nowe pędy pojawiają się w drugim roku.

zimowy bukiet

i więcej od czasu do cięcia i odpowiednio wysuszone kwiatostany roślin mogą tworzyć bukiet zimowy. drzewo hortensja jest często używane w kwiatowy wzór w przygotowaniu ikebany.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Zdjęć Indoor rośliny i kwiatyZdjęć Indoor rośliny i kwiaty
Urocze zdjęcie hortensjaUrocze zdjęcie hortensja
Białe kulki hortensjeBiałe kulki hortensje
Pielęgnacja hortensjaPielęgnacja hortensja
Różowy Hortensja: niesamowite piękno i uporczywy charakterRóżowy Hortensja: niesamowite piękno i uporczywy charakter
Moja hortensjaMoja hortensja
HortensjaHortensja
Hortensja AnnabelleHortensja Annabelle
Elegancki Hortensja AnnabelleElegancki Hortensja Annabelle
Hortensja różowy barwinka - jeden z najcenniejszych odmian hortensjiHortensja różowy barwinka - jeden z najcenniejszych odmian hortensji
© 2022 ProSadGuru.com