ProSadGuru.com

Aucuba japonica, złoty drzewo w środowisku naturalnym

Wideo: Aucuba

Aucuba japonica, złoty drzewo w środowisku naturalnymCztery lata temu, kupiłem mały sadzonka z dwoma liśćmi japoński Aucuba lub jak to nazywa, złote drzewo. Umieścić go w ziemi ogrodowej, na wpół zmieszany z piaskiem. Dla Aucuba danym roku cztery arkusze. Wzrost ten Wydawało mi się dość małe, więc na wiosnę postanowiła zasadzić go w ogrodzie obok Hortensja w półcieniu. Sąsiedztwo wybrany przypadkowo. Obie rośliny, takie jak regularne podlewanie, a także kwaśne gleby. Hortense zapłodnienia częściowo fermentowane infuzji dziewanny (1:10), i które wchodzą do Aucuba. W rezultacie, w ciągu dwóch lat stał się wspaniały krzew do 1 m wysokości.

Aby lepiej roślin krzewów, szczypać się szczyty okresowo. I muszę powiedzieć, że jest dobrze zwiększa koronę. Pozostawienie krzewów w pierwszej zimy w otwartym terenie, pokrytą suchymi liśćmi tylko systemu korzeniowego. A gdy po chwili widziałem (w temperaturze -8 stopni.) Icy i stać się niczym tafla szkła, myślałem, że mój Aucuba zmarł.

Wideo: Videozagadka # 46 "złoty" drewno

Ale wraz z nadejściem wiosny, jak tylko słońce ogrzewa, a powstała zerowej temperaturze, rozmrożone liście (są skórzaste, błyszczące), a zakład nabył swój dawny wygląd. A teraz, w przededniu zimy mam dla niej nie martwi.

kwitnie Aucuba na wiosnę z małymi fioletowymi kwiatami na czubkach pędów poprzednim roku. Zakład można rozmnażać przez sadzonki, wycięte z młodych pędów 10-20 cm. Zakorzenienie je w piasku w glebie są sadzone wiosną następnego roku. W ogóle można powiedzieć, że roślina jest skromny, dobrze nadaje się do niskiego punktu świetlnego.

Wideo: Himalayan Aucuba (Aucuba himalaica) w Himalajach Wschodnich

Jeśli dorastają w pomieszczeniu, w zimie trzeba dostarczyć chłodnym miejscu. Inaczej, wysokie temperatury i suche powietrze spowoduje defoliacji. Gdy stagnacja wody (słaba drenaż) lub nadmiernego nawadniania na liściach pojawiają się czarne plamy. Jest to szczególnie niebezpieczne w okresie zimowym.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Propagacji Aucuba sadzonekPropagacji Aucuba sadzonek
Houseplant Aucuba do pielęgnacji kwiatówHouseplant Aucuba do pielęgnacji kwiatów
Japoński Aucuba variegataJapoński Aucuba variegata
AucubaAucuba
Opieka Aucuba w domuOpieka Aucuba w domu
Japoński AucubaJapoński Aucuba
Moje drzewa i krzewyMoje drzewa i krzewy
ZdjęcieZdjęcie
Niezwykłe fakty o roślinachNiezwykłe fakty o roślinach
Japoński AucubaJapoński Aucuba
» » » Aucuba japonica, złoty drzewo w środowisku naturalnym
© 2022 ProSadGuru.com