ProSadGuru.com

Lapageriya

lapagminSpójrz w kwiaciarni lapageriyu - to prawie fantastyczny szczęście, ja nie mówię o niej „oswajania” i więcej kwitną! Tak, to chilijskie winorośl jest niezwykle rzadkie w naszym regionie, nawet w najbardziej znanych szklarniach i ogrodach botanicznych. To - że wciąż dziki i wymagający buntownika, ale oswojony lapageriyu mogą i powinny być, ponieważ kwitnie i „anielski” wygląd warto!

Kiedy pierwszy raz zobaczyłem dzwony lapagerii, przepraszam za wyrażenie - był zachwycony! Widziałem wiele w swoim życiu, ale to mnie fascynowało rację, trudno było uwierzyć, że taki cud może rosnąć w domu. Raz przeczytać: „Rosną jak to możliwe, ale ... To jest trudne, trudne, trudne ...” Chodź na nim te trudności!

W ten sposób rozpoczęła się historia, historia miłości z pięknym winorośli pokoju - lapageriey. Znajdź korzeń nie może nawet spróbować (chociaż istnieją cuda ...), ale staramy się nasiona - oczywiście! Znaleźć w Internecie, zamówiłem i wkrótce otrzymał rastyushku, aczkolwiek w małych nasion. Zacząłem eksperymentować, zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją.

Lapageriya nasion

Jak rosną od lapageriyu nasion? Po pierwsze, muszą posiadać niewielką ilość wody (ciepły), po czym - w luźnej ziemi vysejat bitu jest osadzony w głębi. Jeśli umieścisz je w mini-teplichku, sadzonki wylęgają szybciej. Siać? Teraz masz cierpliwość i czekać, czekać ... Po nasiona kiełkują długo czekałem tyle - około sześć tygodni! Prawda jest taka: Myślę, że wszystko zostało zrobione, że jest źle!

Niemal natychmiast tam jest inna kwestia logiczne: jeśli nasiona kiełkują tak długo, gdy nasienie lapageriya kwitną? Trzy lata później, nie wcześniej. Chociaż Chile przed kwitnieniem winorośl dadzą odpocząć: konieczne jest spryskać codziennie i jak często wietrzyć. Korzenie jej mocny, szybko pokryć całą przestrzeń w garnku, a zatem przeszkadza jej przeszczepione rocznie. Podlewanie, podlewanie, nawożenie, podlewanie ponownie. Kwiat spędza dużo energii jako kwitnienia, a przygotowania do niej, więc uzbroić się w cierpliwość i wytrwałość.

Nie myśl, że staram się odwieść go od rosnących lapagerii, wcale nie! Warto to robić, ale tylko zgodnie z instrukcjami krok po kroku do lewej lub prawej może niekorzystnie wpływać i zniweczyć wszelkie wysiłki. Dla jasności i pomoc oferują miniwyciagu:

Wybór lokalizacji. Uwielbia jasne, rozproszone światło, ale bez słońca, palące promienie. Jako opcja - półcieniu.

Temperatura zawartości. Latem roślina nie jest złe w normalnej „ulicy” temperatura (z gorącym latem jest „przyjazny”), a tu zima zaczyna „działać w górę”, ustawiona jej pokoju z warunkami nie wyższej niż 15 ° C

Glaze. Umiarkowane! Lapageriya nie toleruje suche powietrze, ale wilgoć w glebie i nie lubią. Aż górna warstwa gleby nie suszy się, podlewania nie jest konieczne. Twarda woda nie stoi, zmiękcza ją w domu.

Karmienie. Wspomniałem już, że kwiat potrzebuje regularnej diety. W fazie aktywnego wzrostu (choć jej aktywnego wzrostu jest trudno nazwać, bo winorośl rośnie dobrze, bardzo powoli), czyli od wiosny do końca sierpnia, nawozić raz w tygodniu. Byłoby najlepiej kompleks mineralny nawóz dla roślin doniczkowych kwitnienia.

Obchodzi. Usiadłem mój lapageriya w miejscu przez długi czas: około rok przyzwyczaić do mnie do domu i do „Tańca z tamburyn” wokół niej. Ale rok później, w końcu zaczęła rosnąć i stała się czołgać na ścianie. Scion ma bardzo delikatny proces, jak tylko nieznacznie wydłużony, związać go. W tym pnącza, w przeciwieństwie do winogron dziewczynki, nie zdrewniałe pędy, więc myśleć z wyprzedzeniem o wsparcie.

Powielanie. Co dziwne, roślina jest zaskakująco łatwo rozprzestrzeniać. Po pierwsze, przez korzenie warstw. Dla mnie ta metoda jest najlepsza. Podjęcia zdecydowanych, teraz młodego uciekiniera i starannie nachylenia do podłoża, oraz wzmocnienie pozycji szew drut posypać ziemię (więc na pewno kibicowania porzeczki w kraju?). Wykorzenienia, ale nie jutro, ani nawet w przyszłym miesiącu. Cierpliwość (coś często używam tego słowa w artykule :))), nie należy oddzielić ukorzenionych szczepów (nawet jeśli wyraźnie widoczne zakorzenienie). Pierwszym sygnałem jest pojawienie się zielonych liści.

Można rozmnażać przez sadzonki sadzonki w lecie są cięte i umieścić w mini szklarni. Otsazhivayut sadzonek do stałego miejsca tylko rok!

Właściwie o hodowli lapagerii nasienie, powiedziałem we wcześniejszym poście.

Koszenie, formowanie wsparcie korony. Floret naszych zagranicznych rośnie powoli, ale pewnie. Bądź przygotowany na to, że po kilku krótkich lat Ona „vymahal” do dwóch metrów. A co zrobić z tym wszystkim piękna? Na jej poparcie, inaczej pędy będzie zerwać. Iz lapagerii mogą próbować tworzyć bujny krzew. Aby to zrobić, należy przyciąć na długich łodygach. Kwiat dobrze reaguje na ścinanie - odmłodzenie nie zaszkodzi nikomu.

Wybór odmian. Mimo, że kwiat jest uważany za dość rzadkie, jej nasiona nie są drogie. Ale gatunków i odmian reprezentowane bardzo niewiele. Bardzo lubię różnorodność "albiflora„Z kremowe białych kwiatów. Wyglądają szyk wśród bogatej zieleni liści. Ładny wygląd i odmiany lapageriya "Nash Kurt»Z delikatnymi różowymi kwiatami.

Nawiasem mówiąc, nie wspominając kwitnienia lapagerii: nie może rozkwitnąć tylko wiosną lub latem, ale nawet w zimie! Co najważniejsze, dbać o lapageriey poprawnie. Jest to roślina wieloletnia, może przetrwać przez wiele lat w swoim domu w mieszkaniu, ale nawet lepiej go na ulicy! Na przykład, można wnieść go na północnym balkonie lub na zacienionym werandy! Prawdę mówiąc, w ogrodzie pod drzewami, może to być również dobry pomysł, aby rosnąć i kwitnąć. Tylko wtedy, gdy treść odkryty oglądać swojego głównego wroga - ślimaki. Są one czymś bardzo podobnie soczystych liści. Zaproponuj coś skutecznego, niestety, nie mogę (bo nie są już spotykane narkotyki). Pozostaje tylko do ręcznego zbioru.

Czasami lapagerii kwiaty mogą atakować mszyce, które tradycyjnie zdecyduje się zaatakować młode pędy. Stosować środki organiczne, mechaniczne lub chemiczne, w zależności od aktualnie pnącza (na wolnym powietrzu i chemiczne mogą być stosowane, ale w mieszkaniu międzynarodowe nalewki czosnku nie).

W zasadzie, to wystarczająco dużo informacji, aby rozwijać lapageriyu w domu, i uniknąć typowych błędów! Dziękuję za uwagę, życzę ci szczęścia!

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Notatki hodowcaNotatki hodowca
Opieki i rozmnażanie pelargoniiOpieki i rozmnażanie pelargonii
Delikatny LiatrisDelikatny Liatris
„Jolly Fellows” - dalia dla domów letniskowych„Jolly Fellows” - dalia dla domów letniskowych
Pokój Flower „szczęście kobiet”Pokój Flower „szczęście kobiet”
„Ogrody Rosji” otwiera nowy sezon!„Ogrody Rosji” otwiera nowy sezon!
Uprawa japońskiej pigwyUprawa japońskiej pigwy
Zanzibar, znany również jako Zamioculcas aka drzewa dolaraZanzibar, znany również jako Zamioculcas aka drzewa dolara
Kwiaty w męskiej toalecieKwiaty w męskiej toalecie
Tropical lapageriya różowy na parapecieTropical lapageriya różowy na parapecie
© 2022 ProSadGuru.com