ProSadGuru.com

Ukorzenienia sadzonek roślin w pomieszczeniach

Ukorzenienia sadzonki pelargonii

Wydawałoby się, że wszystko jest bardzo proste. Prawie wszystkie rośliny domowe rozmnażać wegetatywnie, niektóre rośliny tylko jeden listek do uprawy roślin wysokiej klasy, ale dla mnie ukorzenienie sadzonek często kończyły się niepowodzeniem. Co jest powodem moich niepowodzeń?

1. Wszystkie sadzonki wierzchołkowe i boczne pędy, talerze liści, najlepiej zakorzenienie w maju - czerwcu, gdy rośliny są w fazie wzrostu. To właśnie w tym czasie sadzonki wykorzenienia najlepiej. W drugiej połowie lata, a jeszcze bardziej w spadku, wszystkie sadzonki zakorzenić trudny i bardzo często znikają, przynajmniej dla mnie. Zaledwie rośliny jesienią iść w fazie spoczynku, i jestem tutaj z moim nadopiekuńczy: oh, że nie rośnie i zaczął wody.

2. Wszystkie sadzonki rooting pożądane w zbiorniku pośrednim, najlepiej nadają się do nich jednorazowe kubki lub kieliszki do wina z kilku powodów. Jeśli jedna łodyga gnicie, zgnilizna nie być przenoszone do innych sadzonek. Miseczki można zauważyć, gdy tworzą korzenie. Na dnie kubka wymaganej wyciąć nożyczkami otwór odpływowy. Naczynia, lub raczej jego objętość, odgrywają ogromną rolę w ukorzenienia sadzonek. Ziemia w tym posudinke musi wyschnąć przed podlewania nawadniania. Tylko w takim przypadku można liczyć na sukces.

Sadzonki najlepiej osadzone w zbiorniku pośrednim, na przykład, w kubków. I po ukorzenienia przeszczepione do doniczekDrobne korzenie muszą znaleźć sposób na wilgoć i nie być stale wilgotna ziemia. W małej ilości korzeni szybko dotrzeć do ściany kubka, co oznacza, że ​​wkrótce roślina zakwitnie. Wszystkie rośliny domowe rosną lepiej i rozkwit w małych doniczkach. Dopóki korzenie rosną, więc nie nadziemnej części rośliny. Gdy korzenie wpadł na ścianę doniczki - wszystkich kwiatach roślin. Dla mnie ten punkt również nadano natychmiast. Żałuję, że wszystkie na raz to było piękne i bezpośrednie. Drzewko posadzone w doniczce, oczywiście, doskonale nadaje się do cięcia niewielki system korzeniowy bez myślenia, więc niech po prostu rośnie w doniczce, iz jakiegoś powodu stracił.

3. Konieczne jest, aby wiedzieć trochę o zakładzie, który stara się zaszczepić. Na przykład, sadzonki Pelargonium nie trzeba trzymać się ziemi, lub umieścić do wody. Mają kilka godzin po prostu położyć na stole, cięcie cięcie musi wyschnąć. Sadzonki niektórych roślin uruchomić korzenie bezpośrednio w szklance wody. Niektóre sadzonki zakorzenić tylko w niewielkim teplichke. Dlatego starają się dowiedzieć więcej o roślina zakorzenia się od sprzedawcy, znajomości z zasobu internetowego (nie wszystko kłamstwo!).

4. Kolejną przeszkodą był zmielony do mnie. Jaki rodzaj użytkowania terenu dla roślin doniczkowych lub ukorzenienia sadzonek? zastosowanie wielu ziemia ogrodowa. (Tutaj więcej, kupując ziemię!)

Mam wiele złych doświadczeń z użyciem ziemia ogrodowa. I dżdżownica złapany w garnku i stonogi. Po przeszczepiono do naczynia z pelargonii w otwartej przestrzeni, więc kreskowane w doniczce lacewing. Mimo iż są one pożyteczne owady, ale sobie wyobrazić, że te małe zielone, przezroczyste skrzydła, wszystko wyjść i wyjść z puli. Wszystko okno zatrzymany, wspiął się na suficie. I są one ponadto, bite zranić.

Niektórzy hodowcy twierdzą, że jest to niezbędne do kalcynacji ziemia ogrodowa w mikrofali lub piekarniku. Szkoda, że ​​nie placki piec, zamiast ziemi. Dlatego dla roślin wewnątrz pomieszczeń używać gleby zakupu. Kupuję tylko w kwiaciarni. Jeśli nie istnieją podstawy do określonego zakładu, zawsze po prostu zapytać w pełni przygotowany grunt dla roślin doniczkowych. Gleba ta nie jest przeciążona z nawozami (w przeciwieństwie do gleby dla kiełków) gleba ma odczyn obojętny.

5. najważniejszym ogniwem w łańcuchu ukorzenienia jest podlewanie. Co wody do podlewania sadzonek? Sadzonki podlewane najlepiej korzeniach broniła przegotowanej wody w temperaturze pokojowej. Jest to woda jest wchłaniana przez rośliny.

Częstotliwość podlewania. Podlewanie jest konieczne tylko wtedy, gdy schnie warstwy ornej. A nawet można czekać na inny dzień. Ponieważ, jeśli górna i wysuszyć wierzchnią warstwę ziemi, to nie znaczy, że, a także niższe niż w suchym kubka. Dlatego częste podlewanie sadzonek nie robić! Daj skazany sadzonek kolejną szansę na życie!

Wideo: teplichke kibicowania liści i sadzonki roślin w pomieszczeniach z plastikowych butelek w mieszkaniu

Ich częste podlewanie, zepsułem wiele sadzonek. Jak już pisałem wyżej - posadzone w garnku i niech go podlewać codziennie. Hmm, coś nie rośnie, konieczne jest, aby wlać więcej. Och, to jest coś, zaników prawdopodobnie wlać rację. A jednak, nie ma więcej cięcie! Teraz wiesz, wiedziałem, że nie należy podlewać tak często, a czasem nawet na jesieni, ale rodzaj powolnego cięcia z pożółkłych liści i jakichkolwiek wymagań razdobytye tam z Internetu, nie dołączył do mnie ze sobą.

Rozwiązać problem podlewania sadzonek ukorzenienia mi pomógł hydrożel. Bardzo przydatna rzecz była. Hydrożel zbiera nadmiar wilgoci w glebie, a następnie podaje je na rośliny, jeśli zawartość wilgoci w glebie nie jest wystarczająca. Tylko hydrożel byłam w stanie stać się pewny siebie, że „trochę dzieciaków” nadal otrzymują niezbędną wilgoć.

Wideo: ukorzenienia sadzonek roślin w pomieszczeniach. część 1

6. Wilgotność. Większość Rośliny domowe sadzonki zakorzenić łatwo, jeśli umieścić je w mini teplichku. A niekoniecznie na to, aby kupić kilka sztuk czubate. Określenie „mini-Ciepliczka” Ukrywanie tworząc wilgotny mikroklimat dla sadzonek ukorzenienia. Jest to możliwe nawet w przypadku konwencjonalnego opakowania p / e. Wystarczy umieścić kubek z uchwytem w torebce i przywiązać do góry, tak że powietrze wewnątrz nie jest wykonywana. Raz dziennie, wentylacji torbę strząsnąć kondensat ze ścian opakowania i ponownie związać. W takich okolicznościach i wymaga niewiele lub nie nawadniania.

Mini teplichke może stać się plastikowe butelki z dołu odcięta. Butelka pokrycie kubek z uchwytem do zakorzenić, a wszyscy - jest gotowy mini Ciepliczka! Jest to bardzo wygodne, aby obserwować uchwyt, przewietrzyć. Jeśli potrzebujesz wysokiej wilgotności, wystarczy spryskać od zraszacza wewnątrz butelki, unikając kontaktu z kropelek wody na liściach łodygi.

Ale po dokonaniu rezerwacji, nie wszystkie rośliny doniczkowe są równie potrzebujących wysokiej wilgotności. Tutaj konieczne jest, aby odnieść się do pkt 3.

7. Kolejna moja zasada: po zapoznaniu się z pkt 3 sadzonki ukorzenienia roślin tak, że nie mogę stworzyć niezbędne warunki w przyszłości. Na przykład, ważnym aspektem uprawy niektórych roślin jest cool zimowania, a ja merznu zimę +18 0C, lub rośliny potrzebują dużej wilgotności i mam wilgotności 15-20% w zimie. Dlatego niektóre z roślin siebie tabu. Świat ma bardzo wiele innych roślin w pomieszczeniach, które zachwycą nie mniej niż egzotyczne.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Jak rosną sadzonki ogórków? Proste!Jak rosną sadzonki ogórków? Proste!
Rozmnażanie z sadzonek skalnicaRozmnażanie z sadzonek skalnica
Reprodukcja tuiReprodukcja tui
Zielone sadzonki krzewówZielone sadzonki krzewów
Cytryna, ukorzenienia sadzonekCytryna, ukorzenienia sadzonek
Jak skopiować ten azaliaJak skopiować ten azalia
Piękna petuniaPiękna petunia
Jak sadzić różę z bukietu?Jak sadzić różę z bukietu?
Propagowane ClerodendrumPropagowane Clerodendrum
Rozmnozheniya sadzonek ficusRozmnozheniya sadzonek ficus
» » » Ukorzenienia sadzonek roślin w pomieszczeniach
© 2022 ProSadGuru.com