ProSadGuru.com

Róże, najczęściej zadawane pytania

Wideo: Wycieczka z góry na Rosa Khutor

Róże są kochani przez wszystkich i we bukietu i na parapetach, ale jak często mają do czynienia z problemami, którzy zabrał swoje uprawy i hodowli. Istnieje wiele pytań, ale istnieją trzy odpowiedzi na tym interesie wszystkich:

  1. Jak można walczyć z kleszcza na róż;
  2. Jak można zimować róże;
  3. Co zrobić z właśnie kupił różę.

Dbanie o róż - patrz Encyklopedia roślin wewnętrznych.

Przeprowadziliśmy ankietę wśród ogrodników, hodowców róż pierwszy rok, a to, co dostał odpowiedź:

rose room

1. Lepsze phytoverm do zwalczania roztoczy nie mógł znaleźć niczego. Ponadto inne sposoby testowania kleszcza na róż mam zakończonych bezskutecznie się jakąś masową żółknięcie i kojarzy mi się z jej środkiem zmienić. Wrócił do fitoverm - żółknięcie masy aż powtarza. Staram się uchwyt do zapobiegania często, nie rzadziej niż raz w miesiącu.

2. zimowania róże na zasadach powinny być chłodne, około 10-12 stopni. Do tej pory nie pracowali, aby utworzyć je tej zimy, najmniej mogła dostarczać 17-20, a oni czują się w takiej temperaturze nie jest bardzo. To jest gorące. Podlewanie zimą jest standardem - nie dopuszczając do wyschnięcia ziemi. Ponownie, bo jest gorąco. Często natryskuje się suche powietrze z centralnego ogrzewania reaguje słabo. Na ogół, ciepła zimą reagują źle.

3. Właśnie kupiłem różę koniecznie pod chłodnym prysznicem, i spryskać fitoverm. Kilka dni później, przeładunku w nieco większej doniczki dodając nowy grunt. Zataczając bardzo ostrożnie, nie zakłócając systemu korzeniowego róże nie lubią. Nigdy nie zajmują miejsca, jeśli pula nie jest kupiony krzak. Kilka dni później ewentualnie rzucić Aktar, standardową procedurę dla wszystkich nowo przybyłych.

Wideo: Red Rose | PAGEANT CZĘŚĆ 1 | Avatar |


zimowe róże

1. Zastosowanie roztwór mydła (w Montrealu sprzedajemy specjalne rozwiązanie, ale jest nieskuteczna). Gorący prysznic pomaga lepiej. Temperatura wody - na gorąco dopuszczalnego dla człowieka, termometr nie jest mierzone. Wypróbowane i zimne prysznice, ale niewiele pomaga. Prysznic garnitur często - raz na dwa tygodnie.

2. W okresie zimowym, jest umieszczona pomiędzy ramami okiennymi. Garnki stanął na plastikowej podstavochki. W szczególnie zimne dni wewnątrz ramy odpycha. I podlewać tylko wtedy, gdy ziemia w doniczce wyschnie dobrze - dosłownie piskliwy. Potem podlewane - w dość ciepły dzień, w godzinach porannych. Przed wprowadzeniem na koronie zimowej uprawy róży, a po zimowania dokonywane tylko wykończenia kosmetycznych - usunąć gałęzie, które są suszenie lub podmerzli.

3. Zakupione wzrosła natychmiast po zakupie cięcia, przeszczepione (nie przechodzi, a mianowicie zmianę od korzeni poprzez przemywanie dla wyzwolenia od starej ziemi). I umieścić w nowej ziemi - zwłaszcza dla róż w jednym krzaku w garnku.


Moreladom róża

Róże robiłem przez 10 lat. Zimować w moim otwartym polu. Kwitną kilka razy w roku, od maja do stycznia. W zimie nie zawinąć lub cokolwiek. Byłem na wiosnę ich uprawy, w kwietniu. Ale musimy poczekać do rozpuszczenia wszystkich nerki. Wtedy będzie jasne, gdzie trzeba wyciąć. przędziorki - to czerwony pająk. On wysysa soki z roślin, tak że żółknie i umiera. Największe szkody przynosi w gorącym suchym latem. Objawy: żółtych liści powierzchnia jest pokryta kropkami, które nabywają brązowy kolor. Na dolnej stronie wstęgi papieru, jest widoczny. Działania kontrolne nie wylądować wzrosła po słonecznej stronie. Zakład Przetwórstwa wywar z skrzypu i akarycydu.

ludowym dla roztoczy i mączniaka na róż

  • Wywar z skrzypu - Wzmacnia tkanki rośliny i jest bardzo dobry na mączniaka prawdziwego, rdzy i notorycznych czerwonym przędziorków.
  • przygotowanie: Umieszczono w plastikowej fiolki 1 kg 150 g świeżych lub suszonych arvense i wypełnienia 10 litrów zimnej wody. Zostaw wszystko zaparzać przez 24 godzin. Następnie, zamykając pokrywę, gotować na wolnym ogniu przez 30 minut. W celu wyodrębnienia kwasu krzemowego. Następnie zdjąć pokrywę i pozostawić do ostygnięcia. Szczep i wlać do pojemnika z tworzywa sztucznego. Do rozpylania brzeczki rozcieńcza wodą w stosunku 1: 5.
  • wykorzystanie: W celu zapobiegania wszystkim opryskuje się rośliny szczególnie gorące dni przed rozpoczęciem ciepła (jeżeli działanie jest najsilniej bulion). Dodatkowo, korzenie i wlać bulionu. Jeśli to konieczne, procedura jest powtarzana kilka.
  • ważny: Rosół zachowuje swoje właściwości tylko przez dwa tygodnie. Podczas uruchamiania bulionu fermentacyjnego stosuje się tylko do podlewania (na 1 litr tego bulionu rozcieńcza się w 10 litrach wody).
  • Moja rada: nieprzechowywania bulionu w metalowym pojemniku, ponieważ kwas niszczy ją.

Róże online:

  • Uprawa róż
  • róże przycinanie, formowanie, ukorzenianie sadzonek

Wideo: Często zadawane pytania Part 2


Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Hybrydowe róże herbacianeHybrydowe róże herbaciane
David Austin English RosesDavid Austin English Roses
Dbać o różeDbać o róże
Róże w moim ogrodzieRóże w moim ogrodzie
Moje piękne różeMoje piękne róże
Jak dbać o róże w domuJak dbać o róże w domu
Chwasty i różeChwasty i róże
Ulubione kwiatyUlubione kwiaty
Rosa jest ważne, aby regularnie spryskiwaćRosa jest ważne, aby regularnie spryskiwać
Róże również cierpiąRóże również cierpią
» » » Róże, najczęściej zadawane pytania
© 2022 ProSadGuru.com