ProSadGuru.com

Zamioculcas - African spektakularny uprawa i pielęgnacja

Szukasz spektakularnego, stylowy rośliny, która jest na tyle prosty do opieki, zdecydowanie powinni patrzeć na Zamioculcas zamielistnomu (Zamioculcas zamiifolia). Jej błyszczące zielone liście wyglądają bardzo dekoracyjne i będą ozdobą każdego wnętrza.

Zamioculcas

Wideo: Komnatnye_tsvety_uhod_video

Wielu nazywa go „Zamia” to nie do końca prawda. Zamia - to inna roślina, podobna do kształtu Zamioculcas liści. Nawiasem mówiąc, jeszcze jeden „popularny” Nazwa Zamioculcas - „drzewa dolara.”

Pomimo faktu, że ojczyzną Zamioculcas suchych Afryki (Kenia), czuje się dobrze w naszych domach w warunkach słabego oświetlenia. Ta efektowna roślina należy do rodziny Araceae trujące. sok gryzący zawierać bulwy i liście roślin.

Arkusze Zamioculcas wyciąć u podstawy

W porównaniu z innymi członkami tej rodziny, takich jak Dieffenbachia, kalii, bardzo wymagających w warunkach wysokiej wilgotności i gleby Zamioculcas nie wymagają szczególnie częstego podlewania. To może być podlewane co 2 tygodnie i tylko od czasu do czasu spryskać liście.

Roślina jest bardzo dekoracyjna. Gdzie go umieścić albo, wszędzie będzie wyglądać bardzo imponujące.

Zamioculcas w oknie

Łodygi roślin nie ma. Pod ziemią jest duża bulwa, która biegnie około 6 wysoki, ciemny zielony, bardzo błyszczących liściach.

bulwy Zamioculcas

formularzem pinnatisected. U nasady liści są grubsze górę stożkowe. Nowe liście mogą rozwijać się kilka razy w roku, kiedy roślina wystarczającą ilość światła i ciepła.

Kwitnienie Zamioculcas nie tak piękne jak to jest rzadkie przez 6 lat mi się, że on nie bloomed rośliny. Blossoms również Zamioculcas, gdy roślina jest bardzo dorosły. Kwiat jest podobna do kolby śmietaną zawinięte w zielonej bract. 
Kwitnienie Zamioculcas. Zdjęcia z połacie Internecie

Zamioculcas Pielęgnacja

Jak powiedziałem, Zamioculcas skromny, specjalne warunki egzystencji wymaga. Nawet przesuszenie to nie boli, bo korzeń sklepach wystarczającą ilość wilgoci. Raz w miesiącu w lewo, aby odpocząć, pozostawiając go bez podlewania. Robocze i nie boi. A latem w ogóle stoję na tarasie.

oświetlenie

W przeciwieństwie do wielu roślinach, które preferują jedną lub drugą stronę świata, Zamioculcas mogą rosnąć zarówno na południową i na północnych oknach. Mam to rośnie w wystarczającej odległości od okna z rozproszonym światłem i kuchni - wszystko na lodówce przed oknem. Ale permutacji rogu, gdzie światło jest mniej liści urodziło się słabe i nieliczne. Dlatego silna roślina będzie tylko wystarczającą ilość światła.

Zamioculcas zamielistny na początku ich pobytu w naszym domu

temperatura

Zakres temperatur, w których mogą rosnąć roślina ta jest obszerna, ale nie należy zapominać, że to „dziecko z Afryki” wciąż kocha ciepło. W zimie temperatura nie powinna być niższa od 16-18 ° C.

Wilgotność i pojenia 

Suche powietrze dla Zamioculcas nie jest krytyczna, ale w swoim zakładzie mogę powiedzieć, że do wycierania kurzu liści i rozpylania musi być miłość. Wszystko piękno w tych eleganckich, błyszczących liściach. Ale nie jest to konieczne do wypełnienia. W zimie podlewanie jest rzadko, tylko wtedy, gdy gleba jest całkowicie suchy. 

nawozy

Jego Zamioculcas ja nawozić złożony nawóz dla dekoracyjnych liściach, ale czasami kupić nawozy do kaktusów i sukulentów (które, prawdopodobnie, bardziej korzystnie, ale mój zadowolony wszystko go oferują). Zazwyczaj przynieść nawóz podczas tworzenia liści. Kto jest na dworze pod koniec stycznia, ale od początku stycznia moje rośliny zaczęły rosnąć listowia.

Przystojny mężczyzna w biurze

przeszczep

Młode rośliny są przesadzane częściej niż dorośli. Wynika to z faktu, że gdy bulwy są wypełnione garnek, roślina zaczyna budować się liści. Każde kolejne puli powinna być nieco większa niż w poprzednim. Ale roślina dorośli przeszczepione niezwykle rzadkie. Które są wymagane, aby położyć dobrą warstwę drenażową podczas transplantacji. Mam go - gruby żwir. 

Metody hodowlane

Wszędzie słyszę, jak proste propagować Zamioculcas. Uważa się, że to może powielać żadnej części: 

  1. dzieląc żarówki
  2. ścinki liści oddzielone od arkusza
  3. liście

Ja postarałem się odtworzyć w wodzie całą stronę, odcięty prawie na wyciągnięcie ręki. Miesiąc stoi w wodzie i bez korzenia. Na podstawie opinii ekspertów, w ciągu kilku dni suszonych liści, a następnie zanurzane w kornevin i spadł do lekkiej glebie piaszczystej, ale rezultat nie został osiągnięty.

reprodukcja Zamioculcas

Powielanie sadzonek liściowych są nieco lepsze, ale trudniej czekać pożądanego rezultatu ze względu na powolny wzrost. Jeśli zdecydujesz się umieścić cięcie w wodzie, szybko dać korzenie. Po nim posypać mieszankę gleby i film w ciepłym miejscu. Oświetlenie w tym przypadku ma być rozpowszechniane. A następnie około rok będzie wzrastać „baby”, który okazał guzek pomiaru tylko około 2 cm.

arkusz Część zakorzenić. Zdjęcia z syl.ru stronie

Najwłaściwszą metodą dla mnie - rozmnażanie przez podział kłączy. Ale kilka razy do czynienia z problemem uszkodzenia korzeni. Rodzic roślina potem długo chora. Faktem jest, że gdy pula jest zbyt mała, wszystkie jego cebulki przeplata się z korzeni i zajmują prawie całą pojemność garnka. Spróbuj minimalnie uszkadzając korzeni podczas przesadzania.

Skład gleby do hodowli

Od kilku lat kupuję gotową ziemię do kaktusów + gruboziarnistego żwiru przeszczepić swoje zakłady. A jeśli zdecydujesz się przygotować własną mieszankę gleby, trzeba ziemi darń, liść gleby, piasku i torfu w stosunku (1: 1: 1: 1). Preferuje gleby normalnej kwasowości.

choroby Zamioculcas

Widać na żółknięcie liści rośliny z brązowymi plamami, wiedzą, że jest to pierwszy objaw zgnilizny korzeni. Ty napełnił ją! W tym przypadku lepiej jest wysychają, niż przelać.

toksyczny Zamioculcas

Mój syn wie, że nasze piękne rośliny trujące soki, nawet jeśli podział może uszkodzić skórę soku bulw. Dlatego też proste zasady bezpieczeństwa w postaci rękawic na przeszczep i niejedzenie roślin pozwoli Ci zaoszczędzić od jej soków.

uroczysty Zamioculcas

Napisz o swoich Zamioculcas, pokaż co ty przystojny, podziel rosnących problemów :)

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Jak dbać o Zamioculcas i uzyskać kwitnienia ZamioculcasJak dbać o Zamioculcas i uzyskać kwitnienia Zamioculcas
Zamioculcas: zwielokrotnianie podziałuZamioculcas: zwielokrotnianie podziału
Rośnie ZamioculcasRośnie Zamioculcas
Zamioculcas roślinZamioculcas roślin
Opieka i hodowlaOpieka i hodowla
ZdjęcieZdjęcie
Monotypowych rodzaju Zamioculcas roślinMonotypowych rodzaju Zamioculcas roślin
Reprodukcja zamiokalkusaReprodukcja zamiokalkusa
Zamioculcas, troska, przeszczep, kwitnienieZamioculcas, troska, przeszczep, kwitnienie
Dollar Tree - ZamioculcasDollar Tree - Zamioculcas
» » » Zamioculcas - African spektakularny uprawa i pielęgnacja
© 2022 ProSadGuru.com