ProSadGuru.com

Uprawiamy Coleus z nasion?

Wideo: rośnie z nasion siewki Coleus

Zaangażowany w uprawie własnych sadzonek, w tym przypadku Coleus, byłem zmuszony okoliczności. Kiedy pomyślany do dekoracji granice chodnik karłowatej Coleus, dla rozwiązania projektowego nie było w ciągu ostatniego roku. Na szczęście Internet można teraz znaleźć wszystkie swoje pragnienia serca.

Zliczając przybliżoną liczbę sadzonek, rzucili się do naszego kozackiego rynku roślin. Zakres, oczywiście, nie byłem zadowolony, w porównaniu z tym, co widziałem na stronach internetowych projektowanie krajobrazu. Ale kiedy zapytałem cenę Coleus, moje marzenie o ścieżki w ogrodzie, graniczy z pstrych krzewów, pożegnanie pomachał na mnie smutno i odszedł. Miałem dużo głęboko ukorzenione sadzonki, ale nie były one karzeł! Nie mogłem uciec z rynku pustych zbrojeń, sadzonki kupiono 4 i one urządzone alpejskiego wzgórza, a latem na to pustovato.

Coleus. Odpowiednik 500 rubli. na wzgórzu alpejskim

Kiedy wróciłem do domu, szacuje się, że kwota przeznaczona będzie na tyle na 4 worki z nasionami 60 sztuk każdego! I niech kiełkowanie będzie maksymalnie 50%, to nadal dostać 120 sadzonek Coleus! Różnica jest znacząca, prawda? Nie zwlekaj go w nieskończoność, tej zimy zacząłem tłumaczyć w rzeczywistości decyzję, aby rozwijać Coleus z nasion na własną rękę. Decydując nie bezpośrednio zagrażają setki, kupiłem dwa worki z nasionami 10 sztuk każda: a. „Black Dragon” „Wizard”, mieszaniny i

Aby przygotować mieszaniny torfu, że potrzebna jest wspólna ogrodowe gleby, piasku i gleby gotowy do sadzenia. I zapalić piasku na blasze w piekarniku, starannie mielony rozlany wrzącej wody. taca plastikowa trwało około 15h20h5 cm., stało się wysysa szydło. U dołu drobnego żwiru rozmieszczonych podstawy o około 1 cm., A następnie w zalanie gleby, w proporcji (1 część gleba z sadzonkami, 1 części piasku i 1 część ziemia ogrodowa). Delikatnie wygładzić powierzchnię, nawilżające go z rozpylacza i położył się na powierzchni wszystkich maleńkich nasion 20 Coleus. Jeszcze lekko wilgotne i pokryte tacę filmową i zaniósł go do kotłowni, gdzie mój najcieplejszy, 20-22 ° C Było to 04 lutego. Zdecydowanie datę zadzwonić, bo wszyscy piszą.

Nie zapomnij codziennie na kilka minut do filmu łzowego i wietrzenie moje sadzonki. Kiełki byli razem prawie cały właz nasiona 11 lutego. W celu ochrony noworodków z Coleus suchą zgniliznę kapustnych, że wciera węgiel pyłu i ostrożnie opyla i roślin i gleby w zasobniku. Od 17 lutego, zacząłem uczyć moje małe sadzonki na świeżym powietrzu, przy pierwszych trzech, a następnie przez 5 minut, a więc na filmie.

24 II I usunąć folię z zasobnika i Coleus się do korytarza, w którym nie poprohladnee powyżej 18 ° C i stała się dosvechivat światła fluorescencyjnego od 7 rano do 22 wieczorem. Gdy wymagane jest nawadniania - że stosuje się rozpylacz, który nie mycia strumieniem wody z roślin z gleby. I 15 kwietnia, moje zwierzaki były raspikirovat w pojedynczych filiżanek.

Wideo: Coleus z nasion: kontynuacja i zakończenie

Dla tych, którzy nie mają pojęcia co to nurkowanie, teraz mówię w szczegółach. Tutaj rosły mi we wspólnej patelni. Chociaż nie były bardzo małe, mają wystarczająco dużo miejsca, tak aby nie kolidowały ze sobą i w pełni rozwijać. Dlatego ważne jest, aby szybko usiąść każdy zakład w oddzielnym pojemniku na nim wystarczająco dużo miejsca. Ja wstępnie przygotowany okulary z gotowym pochvosmemyu (dokładnie tak, jak na tacy). Dobrze nawilżona ziemia, czekał, aż wilgoć jest wchłaniana. I mają małą łopatkę do nurkowania, o szerokości 3 cm, z długim się nos. Jest to bardzo wygodne, aby wyjąć sadzonki, gleby z korzeniami nie odpadają, roślina z ostrzem nie upaść. Ostrożnie wyjąć zarazek, starając się w jak najmniejszym możliwym uszkodzeniem korzeni i zasadził je w filiżance. Wszystko!

Natychmiast po nurkowaniu

W tym czasie już wyraźnie widoczny wzór na arkuszach papieru i dobrze rozwinięty system korzeniowy, główny korzeń długości 1-1,5 cm, włóknistych. Nawiasem mówiąc, patrząc na kolor liści objawia, niezbyt pewni zidentyfikowano tylko dwa czarne smoki, a następnie wielkie pytanie. Nawet kilka zarazków podczas rysowania nie jest widoczny, a cała reszta - dla jednej osoby! Może później stają się widoczne różnice. Ale szli dwadzieścia nasion - 100%!

Ponownie wszedł korytarzu pod światło. A ja nie zamierzam posadzić je w otwartym polu, nawet trochę starszy. W dwa tygodnie zacznę karmić je po trochu, już kupił suchy opatrunek „Urgasa”. Przed sadzeniem w otwartym terenie, będę stopniowo „hartowane” Coleus dorasta, by je na ulicy, z dala od bezpośredniego nasłonecznienia i przeciągów miejsce. Gdy zagrożenie mija noce zamrażarki (mamy to w połowie maja), przywitają czasu, a moje Aleje wciąż być otoczony przez piękne barwny Coleus!

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Liście ColeusLiście Coleus
Sadzenia i pielęgnacji domu coleus w otwartym poluSadzenia i pielęgnacji domu coleus w otwartym polu
Pokrzywy estetówPokrzywy estetów
ColeusColeus
Kwitnienia ColeusKwitnienia Coleus
Coleus rosnące z nasionColeus rosnące z nasion
Coleus Hybrid - dekoracyjne KrapivkaColeus Hybrid - dekoracyjne Krapivka
Coleus czeka na ciepłe, słoneczne dniColeus czeka na ciepłe, słoneczne dni
Szczypta ColeusSzczypta Coleus
Kreator Coleus w ogrodzieKreator Coleus w ogrodzie
» » » Uprawiamy Coleus z nasion?
© 2022 ProSadGuru.com