ProSadGuru.com

Zmuszając żarówek

Cebulki są wybrane duże, zdrowe, gęste w dotyku. Za wcześnie zmuszając sadzenie rozpocznie się we wrześniu i październiku (kwitnienia na Nowy Rok) i później - w listopadzie (rozkwicie na Boże Narodzenie). Jeśli nie zamierzasz od razu sadzić cebulki, przechowywać je w chłodnym, suchym miejscu, na przykład w lodówce lub piwnicy.

Przed sadzeniem, główki do zapobiegania chorobom korzystnie wytrzymać grzybobójczy, na przykład, roztwór leku „Maxim”. 1 fiolka rozcieńczonego w 1 litrze wody.

zmuszając żarówek

Ważna zasada jednolitego kwitnienia w misce żarówki powinny być sadzone o tej samej wielkości, tej samej klasy, w razie potrzeby, a tym samym kolorze.

Musimy znaleźć przestronne, korzystnie gliniany garnek, wysokość większa niż wysokość żarówki 2-3 razy. Zawsze z otworu odpływowego. Na dole wylewa drenaż. Substrat żarówki przyjąć jako siewki, neutralnym lub lekko kwaśnym reakcji należy wyjaławiać! Dobrze nadaje się liść humusu lub torfu z dodatkiem piasku. Uważa się, że żarówki powinna być ona wkręcona w sprasowanej ziemi w misce. Inne kwiaciarnie odradzane przez to. W rzeczywistości nie jest najlepszym rozwiązaniem: Miska wypełniona jest drenaż i ziemię. To jest sprasowana, prasowane, zagęszczony, okazało do połowy wysokości garnka, włożyć cebulę.

I cebulki sadzi się uważnie, blisko siebie. I zapełnia się warstw ziemi, które są zapieczętowane przez palce. Górna część żarówki powinny pozostać nad ziemią. Jak zraszanie terenu, warstw, konieczne jest, aby nawilżyć, aby wypełnić ponownie, zdeptać i nawilżać ponownie. Ma to zapewnić, że gdy ciasno i szczelnie ziemię była bardziej równomiernie zwilżone. Późniejsze podlewanie, konieczne jest monitorowanie wody po nasączonej substrat.Posazhennye odsłonięcia żarówki miski ciemnym i chłodnym miejscu, w którym temperatura mieści się w zakresie 5-7 ° C Pomieszczenie powinno być dobrze wentylowane, czyli piwnica nie będzie działać. Można umieścić w lodówce na izolowanej balkon. Okresowo, cebulki powinny być kontrolowane, zwilżyć glebę konieczności sprawdzenia, czy pojawił się formy (zwykle widoczny na ściankach naczynia).

Wrap miska w domu może być pojawienie się młodych pędów. Jednakże, pożądana temperatura nie wyższa niż 15 ° C Stwarza to trudności przy zmuszając żarówek w domu. Ale można znaleźć miejsce na podeście, na balkonie, w oknie półotwartej (jeśli podwójne szyby), etc. Konieczne jest również, aby zapewnić wysoką wilgotność. W tym misce umieszcza na tacy z mokrej glinki i żwiru. Światło powinno być tyle, inaczej łodygi kwiatowe przedłużony, będzie słaby. Dlatego też, jeśli światło otoczenia nie wystarcza, można zobaczyć, że strzałki rosną powoli, umieścić dodatkowe lampy. Chociaż vygonochnyh żarówki nie są tak wymagający na światło, jak pokój tsvety.Ne zapominać, że kwitnienie rośliny muszą być karmione. Dla tego dopasowania suchego nawozu fop-pakietu, jak również innymi nawozami, ciekłej lub suchej, przeznaczonego dla roślin ozdobnych i kwitnienia.

zmuszając żarówek

żarówki życie po kwitnieniu, zwykle kończy się jako rośliny doniczkowe, ale mogą być sadzone w sadu.Posle koniec kwitnienia, kiedy kwiaty znikną, pokroić, ale przy zachowaniu skok! Rośliny podlewane i karmione kontynuować tak długo, jak liście zaczynają obumierać. Następnie zatrzymaj podlewanie, ziemia w misce jest sucha i łatwo oddzielić żarówki. Muszą być zapakowane w suchą szmatką i umieścić w chłodnym miejscu, takim jak lodówka. Ale w każdym razie nie w plastikowej torbie. W przeciwnym razie będą one dusić i zaplesneveyut. Na jesieni Te żarówki są sadzone w otwartym terenie. Cebulki overwintered i wyblakłe w ogrodzie, może on być stosowany do ponownego destylacji.

Wideo: destylacja bulwiasty Nowy Rok lub 08 marca

Problemy podczas wymuszania żarówki

Główne problemy - powolny wzrost roślin, opóźnienie kwitnienia, słabe kwitnienie.

Przyczyny:

  • sadzenia zbyt słabe żarówki wadliwy, dzieci lub bulw po pierwszej destylacji;
  • niewystarczający do destylacji w niskiej temperaturze;
  • niewystarczające oświetlenie rosnących pędów;
  • brak substancji odżywczych (zbyt słabe opatrunkowe podłoże nieobecność);
  • Zbyt późne żarówek po przebudzeniu w warunkach pomieszczenia;
  • nieregularne podlewanie.

Osobiste doświadczenie zmusza żarówek

zmuszając irysów

svph: I dzielić się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami.

Wideo: Zmuszanie żarówki w zimie

1. Ponowne destylacja holenderskich cebulek zalecanych ponownie nie wcześniej niż trzy lata. Oznacza to, że pierwszy rok - zmuszając, potem dwa normalny cykl w ogrodzie, a następnie ponownie do destylacji. Właśnie kupiłem jedną vygonochnyh krokusy i starał się zachować żarówkę. Pod koniec cyklu podniosła żarówkę zastępczą, który był o połowę mniejszy od rodzica. Oczywiście, to nie jest żarówka kwitły w przyszłym roku, mimo że został obsadzony w ogrodzie. Dał tylko jedną kruchą papier. To rozkwitł w trzecim roku. 2 dał kwiat. To jest rok odpoczynku wzrosła normalną żarówkę zastępczą i jedno dziecko. Sugeruje to, że żarówka nadal nie był gotowy do destylacji, co jest normalne u dzieci 2-4 cebulki krokus w dodatku do zastąpienia. Dlatego jestem skłonny Zdaniem Holendrów - żarówki dać dwa lata odpoczynku, a potem tylko do ponownego wydalić.

2. Szperając ostatnio w swoich łóżkach, przypadkowo wykopano dwie cebulki krokusów. Obaj byli w pełni rozwinięty system korzeniowy i pędy centymetr. Najprawdopodobniej to poszło do hibernacji, więc z pierwszych ciepłych dni pojawi się natychmiast na powierzchni. Tak że kiełki w lodówce, najprawdopodobniej normalne żarówki vygonochnyh.

3. Wszystkie vygonochnyh kwiaty, które widziałem w doniczkach przy nieodpowiednim czasie kwitnienia, były zakopane w ziemi tylko o 2/3. Jestem szczególnie zainteresowany nie przez destylację, ale na wszelki wypadek dam ci te informacje. Myślę, że to nie jest zrobione tak, i czy aby przyspieszyć wzrost lub na pojawienie się kwiatostany, a nawet włączyć aktywności żarówki.

zmuszanie hiacynty

4. Doniczki do wymuszania żarówki: Sadza dogodne dla nich (i do opieki nad nimi) pot, a następnie umieścić garnek w pięknej doniczce nieco większy. To może być nie doniczce, i jakiś rodzaj pojemnika: miska ceramiczna misa, dzban z szeroką szyjką, dekoracyjne wiadro, plastikowe pudełko, ozdobione mchu i kamienie, cokolwiek chcesz, do czyszczonej i lakierowanego pniu. Po raz pierwszy w życiu znalazł się w sklepach w doniczkach kwiat w Danii, byłem zaskoczony faktem, że 90% z puli nie ma dziurę wody. Sytuacja została wyjaśniona teściowa. Była bardzo zaskoczony kiedy zobaczyłem moje kwiaty sadzone bezpośrednio w ozdobnych doniczkach. Wydaje się, że w Danii miniaturowych doniczkach są wykorzystywane wyłącznie do celów dekoracyjnych, to znaczy włożyli zwykłych plastikowych doniczkach, w których kwiaty są sprzedane. Kwiaty po zakupie nie przeszczepów i nie przechodzi. Wygodne i piękne. I kwiaty nie są ranne i rosną w ziemi, która do nich został specjalnie wybrany w szklarni. Doniczki dekoracyjne (garnki, wazony) zostali wybrani do mebli, dekoracji, tapety itd. Służą one również tacę. Pozornie nigdy powiedzieć, że kwiat jest obsadzone, ale po prostu włożona do garnka. Dla niewymiarowych żarówek (przebiśniegi, szafran, Scylla) nie trzeba garnki i miski płaskie. Więc dać upust swojej wyobraźni.

Wideo: Zmuszanie żarówki - 6 akrów

natalyf: Nie mam żadnych specjalnych warunków do destylacji, nawet balkon. I czekał aż ulicy nieco chłodniejsze i cebulki posadzono w doniczkach, jeden w 5-7 cm doniczki. Te, które zostały posadzone przez 2, a nie w rozkwicie. Ogon powinien wisieć nad ziemią. A krokusy zasnąć ziemi prawie całkowicie. Mogą dopchać do garnka kółko. Im większa pula, posadziłem 3 hiacynt, ale muszą być z tego samego okresu kwitnienia, aby utrzymać wzrost w tym samym czasie.

Sadzone i wykonane na drzwiach (można skorzystać z balkonem), tam, w wejściu, temperatura wynosi około 15, a oświetlenie jest słabsze niż w domu. Chodzi o to, że temperatura i oświetlenie należy stopniowo zmniejszać. Trzymam je tam 7-10 dni, a przy wejściu również stopniowo zimniejsza. Następnie umieścić w lodówce przez co najmniej około 10 stopni zimno, owinięte garnki gazety i umieścić je w dole, aby umieścić pojemniki warzywne. Teraz czekamy. Jeśli produkty zaczynają zanikać, można stopniowo obniżyć temperaturę nieco w lodówce. Raz wyszedłem i sprawdzone garnki gleby w ciągu 2 tygodni. Jeśli suchy, a następnie zwilża się nieznacznie.

Pierwszy rostochku właz po około 2 tygodni i powoli rosła. Ale byłem niecierpliwy rozbierać, a ja pospiesznie, wyciągając największe kiełki tygodni do 6. Oni nie zakwitły. Wtedy zauważyłem większą kiełkować w lodówce, więc jest bardziej prawdopodobne, aby kwitnąć. Nawiasem mówiąc, hiacynty i krokusy kwitną mam wszystko, a tulipany i żonkile trochę trudniej. Irysy nie zatsveli.Zhdat potrzebujemy 8-12 tygodni. Tempo wzrostu zależy od rodzaju (wcześniej lub później) i jakość bulw. Gdy zarodek osiągnie 5-7 centymetrów, wyszedłem z lodówki i - na drzwiach, umieścić w pudełku z pokrywką - Chronić przed światłem.

Stopniowo przesuwając pokrywę, zwiększając dystans do świata. 7-10 dni, kiedy stopniowo przyzwyczaić do światła i kolorów w zielonym, przyczynił się do mieszkania i umieścić w chłodnym pomieszczeniu, mam tę kuchnię, nie ma baterii i zawsze uchylone okno - tam frolic cyclamens. Ponownie, temperatury i oświetlenia powinien być stopniowo zwiększana. Natychmiast na parapecie nie umieścić kilka dni, aby wziąć na metr od okna, a następnie przeniósł się do okna. Kiedy pąki zostali zatrudnieni, przenosi się do pomieszczenia, w tym samym miejscu honoru! Ale! To jest ważne! Vygonochnyh rośliny - to jest jak wiosennych kwiatów i cool. Jeśli pokój jest gorący, że nie będzie się to podoba.

zmuszając krokusy

Barsuchok: Mówię trochę informacji, jak i dlaczego do ostygnięcia rozkwit żarówek i jak dostosować do żądanej daty.

W przyrodzie, w czasie jesieni i w zimie żarówki (tulipany) występują syntezę i gromadzenie giberelin - substancję wywołującą wzrost pędów. Tak, że te same procesy były żarówki zmusza do ich długości sztucznego oziębia się w ciemności w temperaturze 9 ° (zwykle na dole lodówce). Jednak chłodzenie można przeprowadzić dopiero po utworzą początki kwiat, w przeciwnym razie mogą pojawić się ślepy butony.Itak, dlaczego jesteśmy ostygnięcia żarówki? Chłodzenie przyspiesza rozwój roślin posadzonych. Ukorzenienia się szybciej 8-14 dni, a kwitnące nastąpi wcześniej 11-14 dni, w porównaniu do cebulek są przechowywane aż wylądowaniu 20 gradusah.Obschy okres (w tym okresie odpoczynku) chłodzi się do przedwczesnego zmuszając 130 - 155 dni (przy czym Więc okazuje 5 miesięcy). Data rozpoczęcia żarówek zestawu chłodzącego w następujący sposób: do liczby tygodni potrzebnej do chłodzenia, dodać kolejne 3-4 tygodnie dla wzrostu i ten czas liczony wstecz od zamierzonego terminu kwitnienia. Sadzenie cebul dla zmuszając odbywa się zwykle w październiku.

Irina-Bahus: Wziąłem tę sprawę, ponieważ tylko w niektórych sklepach internetowych żarówki przyszedł do mnie pod koniec października, kiedy byłem we wsi nie jechał. Posadzone w doniczkach plastikowych hionodoksy, botaniczne tulipany, żonkile i botanicznych Scilla Difolia (mały) o ile w przerwach doniczkowych, ale żarówki nie wolno dotykać. Posypać ziemię, ale okazało się dość niska, ponieważ drenaż odbywa, a garnki są niskie. Wszystko to jest wylana wpychana ciemnym worka i umieścić w chłodzącej szuflady roślinnego. Wspiął kapusty pod koniec listopada - początek grudnia. W tym czasie, nigdy nie miałem do wód gruntowych (check).

Kiełki widzianego siedział w lodówce do 5 cm wysokości. Wtedy wszystko, co stał w pobliżu drzwi balkonowych (nie jest z pewnością lekki, ale nie dużo, a dmuchanie dobrze). Jak stać się zielone, kładę na parapecie. Scilla Difolia rozkwit rozpoczął się pod koniec stycznia, na początku lutego, a następnie w rozkwicie hionodoksy i delikatnie otworzył tulipany urodziny. żonkile botaniczne (w tych samych warunkach) daje doskonałe zieleni, ale nie ma strzałki kwiatów nie było. Wilt Zieloni rozpocznie się w kwietniu i maju, a następnie wyciąć go, żarówki są suszone i przechowywać je w pudełku w temperaturze pokojowej (szczerze mówiąc, po prostu zapomniany w szafie). Ale w październiku, będą one posadzone w ogrodzie. Co dokładnie pamiętam - Po zmuszając żarówki są bardzo słabe, zdecydowanie powinni w środowisku naturalnym są: sadzenie jesienią, i to było normalne zimowania.


Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Sadzenia mieczykówSadzenia mieczyków
Przechowywanie cebul mieczykPrzechowywanie cebul mieczyk
Zmuszając żarówekZmuszając żarówek
Cebulki Mieczyki przechowywanie w popieleCebulki Mieczyki przechowywanie w popiele
Zmuszając żarówekZmuszając żarówek
Zmuszając GalanthusZmuszając Galanthus
TulipanyTulipany
Zmuszając cebul kwiatowychZmuszając cebul kwiatowych
Sadzenie tulipanów wiosnąSadzenie tulipanów wiosną
Kiedy sadzić cebulki latem?Kiedy sadzić cebulki latem?
» » » Zmuszając żarówek
© 2022 ProSadGuru.com